03:58 25 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Francijas Nacionālās sapulces deputāts Tjerī Mariani uzskata, ka Minskas vienošanās nākamajos trīs gados netiks izpildītas.

RĪGA, 29. jūlijs — Sputnik. Šobrīd ir acīmredzams, ka Kijevai nav nedz vēlmes, nedz iespējas īstenot Minskas vienošanās, ceturtdien paziņoja Francijas Nacionālās sapulces deputāts, Asociācijas "Francijas un Krievijas dialogs" līdzpriekšsēdētājs Tjerī Mariani, vēsta RIA Novosti.

"Minskas vienošanās diez vai tiks ievērotas, jo to īstenošanai ir nepieciešama abu pušu griba. Šobrīd ir acīmredzams, ka Ukrainas pusei nav nedz vēlmes, nedz iespējas ievērot Minskas vienošanās," — teica Mariani žurnālistiem.

Šajā sakarā viņš norādīja, ka Rietumiem nāktos vai nu pilnībā atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas, vai jāpiemēro tās attiecībā uz visām pusēm.

Komentējot ASV prezidenta kandidāta Donalda Trampa izteikumu par vēlēšanos atcelt sankcijas pret Maskavu un atzīt Krimu par Krievijas teritoriju, Francijas parlamentārietis norādīja, ka viņu vairāk uztrauc Hilarijas Klintones paziņojumi.

"Kas attiecas uz Trampu, lai viņš pats izvēlas savu retoriku, bet, runājot par mieru Eiropā, tagad mani vairāk uztrauc Hilarijas Klintones paziņojumi," — noteica Mariani.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās, ņemot vērā situāciju Ukrainā. ES un ASV no sankcijām pret atsevišķām fiziskām un juridiskām personām ķērās pie ierobežojošiem pasākumiem pret Krievijas ekonomikas sektoriem. Rezultātā Krievija ierobežoja pārtikas preču importu no valstīm, kuras ieviesa sankcijas: ASV, ES dalībvalstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas.

Pēc temata

G7 nosaukusi pret Krieviju vērsto sankciju atcelšanas noteikumus
Donalds Tusks: ES bez diskusijām pagarinās sankcijas pret Krieviju
Putins nosauca par kaitīgu ES vēlmi interesēties tikai par sevi
"Normandijas četrinieka" naksnīgā saruna: uzmanības centrā – Donbasa

Galvenie temati