15:06 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

ASV prezidenta posteņa kandidātes Hilarijas Klintones štāba pārstāvis Rosbijs Muks uzskata, ka krievu hakeri uzlauzuši Demokrātiskās partijas locekļu pastkastītes, lai palīdzētu Republikāņu partijas pārstāvim Donaldam Trampam.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. ASV prezidenta posteņa kandidātes Hilarijas Klintones štāba pārstāvis Rosbijs Muks apsūdz hakerus no Krievijas par to, ka tie esot uzlauzuši Demokrātiskās partijas locekļu pastkastītes, lai palīdzētu Republikāņu partijas pārstāvim Donaldam Trampam.

Piektdien organizācija Wikileaks publicēja ASV Demokrātiskās partijas Nacionālās komitejas elektroniskās vēstules (to kopskaits sasniedzis 19 252 vēstules), vēsta Wikileaks mājas lapa. Sarakste liecina, ka partijas vadība aktīvi meklējusi iespējas atbalstīt Klintoni primāro vēlēšanu laikā un diskreditēt viņas galveno konkurentu priekšvēlēšanās – senatoru Bērniju Sandersu.

Muks uzstājās pārraidē telekanālā CNN un izteica savas apsūdzības hakeriem no Krievijas. Viņš neminēja nekādus konkrētus faktus, kas apliecinātu hakeru uzbrukuma izcelsmi, taču pavēstīja, ka Trampa priekšvēlēšanu kampaņa kļūstot aizvien "prokrieviskāka".

"Man šķiet, rodas satraucoša aina, ja jūs to visu saliksiet kopā, un vēlētājiem par to ir jāpadomā," – viņš secināja. Muks piebilda, ka tās esot ne vien viņa domas, bet arī ekspertu viedoklis.

Pēc temata

Klintone: Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu radīs sajūsmu Kremlī
Ko nepaspējis paziņot mirušais rumāņu hakeris, kurš uzlauzis Klintones serveru
Hilarija Klintone, iespējams, pārkāpusi zvērestu
Amerikā Tramps ir populārāks nekā Klintone

Galvenie temati