17:54 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
34

Pēc Brexit Eirozonai jāvirzās uz priekšu, radot apstākļus politiskai un ekonomiskai integrācijai, norāda ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī. Viņaprāt, citas valstis varētu sekot Lielbritānijas piemēram, ja saglabāsies status quo.

RĪGA, 3. jūlijs — Sputnik. Ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī uzskata, ka Lielbritānijas lēmums par izstāšanos no Eiropas Savienības uzstāda ES jaunus uzdevumus. Eirozonas valstīm ir jāpaātrina integrācija, citādi Londonas piemēram varētu sekot arī citas valstis, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Mēs nedrīkstam vienkārši samierināties ar Brexit, mums jāvirzās uz priekšu, jo tā var būt laba iespēja," — sacīja Moskovisī.

"Ja status quo ir mūsu vienīgā atbilde, (Lielbritānijas – red.) izstāšanās no ES nebūs pēdējā," — viņš piebildis.

Referendums par Lielbritānijas izstāšanos no ES notika 23. jūnijā. Par izstāšanos no Eiropas Savienības nobalsojuši 51,9% britu, par valsts palikšanu ES — 48,1%. Pēc balsojuma Skotijā situācija izskatījās citādi: 62% skotu uzstājās par to, lai valsts paliktu ES, 38% — par Brexit.

Pēc tautas balsojuma rezultātiem, valsts premjers Deivids Kamerons paziņoja par atkāpšanos no amata. Vēlāk par demisiju paziņoja arī eirokomisārs no Lielbritānijas Džonatans Hills.

Uz britu valdības vadītāja krēslu jau pretendē Lielbritānijas IeM vadītāja Terēza Meija un Konservatoru partijas priekšsēdētāja posteņa kandidāts  tieslietu ministrs Maikls Gouvs.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

Brexit nevar atcelt vai pārcelt: Olands pasteidzinājis Lielbritāniju
Brexit piekritēji bauda "neatkarības dienu"
Durvis uz ES britiem būs slēgtas
Nacionālisms pēc Brexit: migrantiem liek vākt kopā mantas

Galvenie temati