05:20 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
19

Nadežda Savčenko vēsta, ka nevēlas piedalīties pārrunās Minskā un nedomā uzsākt dialogu ar Doņeckas Tautas Republikas pilnvaroto priekšsēdētāju Denisu Pušiļinu.

RĪGA, 12. jūnijs — Sputnik. Nadežda Savčenko, par krievu žurnālistu slepkavību notiesātā Ukrainas kareive, ko apžējoja Krievijas prezidents, pašreizējā Augstākās Radas deputāte no frakcijas "Batkivščina", pavēstīja, ka nākotnē Ukraina un Krievija varētu kļūt par "labiem kaimiņiem".

"Mums visiem ir uz sirds kaut kas, ko pārmest Krievijai, bet krievi uzskata, ka viņiem ir kaut kādas pretenzijas pret mums. Mēs nekad vairs nebūsim tik brālīgas tautas kā agrāk. Jā, ir daudz radinieku, asinis ir sajaukušās un tā tālāk, taču labāk mēs būsim kārtīgi kaimiņi nevis slikti brāļi… Es domāju, ka nākotnē tas ir iespējams," – Nadeždas vārdus intervijā "Radio Svoboda" citē RIA Novosti.

Viņa norādīja, ka ir gatava apspriest gūstekņu apmaiņu ar pašpasludināto DTR un LRT pārstāvjiem, kuri tieši piedalījušies karadarbībā Donbasā.

Nadežda Savčenko pastāstīja, kā savā pirmajā darba nedēļā devusies uz Ukrainas austrumu rajoniem un apmeklējusi vietas, "kur būtu iespējams tikties jebkurā brīdī."

"Pretējā puse vēl nav tam piekritusi, jo viņi vēlas sarunāties politiskajā arēnā. Taču es nedomāju, ka šo jautājumu vajadzētu apspriest politiskajā arēnā… Man šķiet, ka cilvēkiem vienmēr ir vienkāršāk vienoties tieši… Es esmu gatava sarunāties ar cilvēkiem, ko esmu satikusi cīņā. Es esmu tikusies personīgi ar Igoru Plotņicki un zinu, ka ar viņu var runāt, jo viņš vismaz zina, par ko runā, viņš tur ir bijis. Esmu dzirdējusi, ka arī (Aleksandrs) Zaharčenko ir karojis. Pati ar viņu tikusies neesmu, taču puiši stāstīja, ka viņš patiešām ir bijis (kaujā – red.)," – skaidroja Savčenko.

Viņa uzsvēra, ka "ir gatava runāt par karu un gūstekņu apmaiņu ar cilvēkiem, kuri patiešām zina, kāda ir cilvēka dzīvības cena." Tāpat bijusī kareive piezīmēja, ka nevēlas piedalīties sarunās "Minskas laukumā" un iesaistīties dialogā ar Doņeckas Tautas Republikas pilnvaroto priekšsēdētāju Denisu Pušiļinu.

Pašpasludinātās Luganskas Tautas Republikas pārstāvis politiskajā apakšgrupā pārrunām Minskā par situācijas noregulēšanu Ukrainā Rodions Mirošņiks vakar informēja, ka politiskās apakšgrupas nākamā tikšanās Minskā notiks 15. jūnijā.

Pēc temata

Kremlis atbildēja uz Porošenko vārdiem par "Krimas atgriešanos"
Imants Kalniņš: Krima nekad nav bijusi Ukrainas zeme
Ukrainas parlaments pārdēvē apdzīvotās vietas Donbasā

Galvenie temati