02:27 26 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
83

NATO rīcībā nav nepieciešamās informācijas par transporta ceļiem, kas tiek izmantoti mācībās "Anakonda 2016", tāpēc karaspēka pārvietošanās sagādā vērā ņemamas grūtības.

RĪGA, 8. jūnijs — Sputnik. Vērienīgās NATO mācības "Anakonda 2016" Polijā ir likušas manīt alianses problēmas loģistikas un infrastruktūras jautājumos, informē RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Süddeutsche Zeitung.

Preses izdevums vēsta, ka NATO rīcībā nav nepieciešamo datu par transporta ceļiem, pa kuriem var pārvietoties smagā militārā tehnika. Ziemeļatlantijas alianse norāda, ka aukstā kara laikos "bijis labi zināms, kādus ceļus un tiltus var izmantot."

"Pieejama tikai daļēja informācija par lietošanai piemērotiem dzelzceļa atzarojumiem, tiltiem un tuneļiem jaunajās NATO dalībvalstīs," –  Süddeutsche Zeitung citē alianses pārstāvja teikto.

Situāciju sarežģī arī tas, ka daudzi dzelzceļi valstī ir privatizēti, norāda raksta autors.

Grūtības rada arī karaspēku pārvietošanās valstīs, kas nav iestājušās NATO. Tranzītam nepieciešamo atļauju saņemšana dažās valstīs, piemēram, Čehijā var ilgt aptuveni mēnesi. Amerikāņu ģenerāļi jau ierosina izveidot "militāro Šengenas zonu", raksta avīze.

Mācības "Anakonda 2016" Polijā sākās otrdien. Tajās piedalās 31 tūkstotis karavīru no 24 valstīm un aptuveni tūkstotis militārās tehnikas vienību.

Mācības tiek organizētas kopš 2006. gada ik pēc diviem gadiem. Šogad "Anakondas" mērķis – apgūt manevrus kopīgas aizsardzības operācijas gadījumā hibrīddraudu apstākļos.

Pēc temata

Lācis iztraucējis militārajām mācībām Somijā
Ramstein Alloy 2: jaunas NATO lidmašīnu mācības Baltijā
Baltijas jūrā sākas NATO spēku mācības Baltops
Lietuvā startēja NATO militārās mācības "Dzelzs vilks"

Galvenie temati