16:11 16 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Pasaulē
Saņemt īso saiti
25

Krievija aktīvi attīsta militāro sadarbību ar Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, it īpaši ar Ķīnu, Indiju un Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācijas (ASEAN) valstīm.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Krievija ir cieši nolēmusi paplašināt sadarbību ar Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm un aktīvi attīsta militāro sadarību ar Ķīnu un Indiju, svētdien pastāstīja Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Antonovs, uzstājoties Starptautiskajā Āzijas un Klusā okeāna reģiona drošības konferencē "Šangrila dialogs", vēsta RIA Novosti.

"Mēs plānojam arī nākotnē turpināt darbu ar visiem, ko interesē praktiskā sadarbība, pārskatāmības un uzticības pasākumu attīstība militārajā nozarē," – uzsvēra politiķis.
Krievijas aizsardzības ministra vietnieks atzīmēja, ka "Krievija aktīvi attīsta militāro sadarbību ar Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, it īpaši ar Ķīnu, Indiju un Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociāciju (ASEAN)."

"Daudzveidīgā sadarbība ar ĶTR ir manāmi paplašinājusies pēdējo trīs gadu laikā. Pie tam mēs neesam uzsākuši sadarbību pret kādu. Divpusējās sadarbības mērķis ir mūsu valstu drošības nostiprināšana," – paskaidroja Antonovs. Viņš uzsvēra, ka "sekmīgi norit pasākumi ģenerālštābu līmenī un kopīgās mācības. Plašu interesi rada Krievijas un Ķīnas mācības "Sadarbība jūrā".

"Viens no Krievijas vadošajiem partneriem šajā reģionā militāri tehniskās sadarbības jomā ir Indija. Neskaitot gatavā bruņojuma piegādes, mēs atbalstām (valsti – red.) militāri rūpnieciskā kompleksa attīstības sfērā," – piebilda politiķis.

Antonovs pasākumā izteica ielūgumu piedalīties Aizsardzības ministrijas organizētajos unikālajos pasākumos. "Augustā notiks II Starptautiskās armijas spēles. Plānojam 23 konkursus, tostarp arī 10 absolūti jaunas sacensības dažādās militārajās specialitātēs. Šogad vēlmi piedalīties sacensībās jau izteikušas vairāk nekā 90 komandas," – atgādināja Krievijas aizsardzības ministra vietnieks.

Pēc temata

Polijas ministrs ir pārliecināts, ka NATO bataljons spēs apturēt Krieviju
Zviedrija vēlas tuvināties NATO un sūtīt "iebiedēšanas signālu" Krievijai
Rodas iespaids, ka NATO gatavojas īstam karam ar Krieviju
Eiropas valstis nesteidzas apturēt Krieviju kopā ar NATO

Galvenie temati