17:58 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Lielbritānijas Karaliskās flotes kuģis bijis spiests brīdinājumam izšaut signālraķeti un nosūtīt patruļas kuģi, lai palīdzētu zemūdenei.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Spāņu patruļas kuteris nav ļāvis noenkuroties Gibraltārā ASV Jūras kara flotes zemūdenei USS Florida ar ballistiskajām raķetēm, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz informāciju, kas publicēta The Daily Mail.

Izdevums informēja, ka kuteris divas reizes stājies ceļā amerikāņu zemūdenei, neļaujot tai tuvoties piestātnei. Rezultātā Lielbritānijas Karaliskās flotes kuģis bijis spiests brīdinājumam izšaut signālraķeti spāņu kutera virzienā un nosūtīt patruļas kuģi, lai palīdzētu zemūdenei.

Britu preses izdevums The Sun vēstīja, ka incidents izraisījis Gibraltāra amatpersonu sašutumu.

"NATO sabiedrotajiem nevajadzētu ar tādu necieņu izturēties pret ASV Jūras kara floti. Spāņi uzsākuši bīstamas spēles," – izdevums citēja nenosaukta avota teikto.
Avīze, kas atsaucas uz britu ierēdņiem Gibraltārā, vēstīja, ka incidents noticis aprīlī, taču informācija par to publicēta tikai tagad. Pirms diviem gadiem noticis līdzīgs incidents, kurā bijuši iesaistīti britu un spāņu patruļas kuteri.

Gibraltārs – Lielbritānijas aizjūras teritorija Pireneju pussalas dienvidos pie Gibraltāra šauruma.

Pēc temata

Militāristi ziņo par Krievijas zemūdeni Latvijas teritoriālajos ūdeņos

Galvenie temati