07:31 26 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Ruptly / AP Photo / Olivier Matthys / AP Photo / Jean-Francois Badias

Turcija ir gatava atvērt savas rietumu robežas bēgļiem no Sīrijas, informēja valsts prezidents Tajips Erdogans. Tas nozīmē, ka Eiropā parādīsies jauna migrantu lavīna.

Ankara nespēj bezgalīgi ilgi atbalstīt četrus miljonus migrantu, kuri raduši patvērumu Turcijā, paziņoja valsts prezidents Tajips Erdogans. Viņš brīdināja, ka valsts atvērs rietumu robežas bēgļiem no Sīrijas, ja SAR ziemeļos netiks izveidota drošības zona un rietumvalstis nesniegs solīto palīdzību.

"Līdz noteiktam brīdim mēs velkam šo nastu, taču, atvainojiet, mēs nevaram to darīt bezgalīgi. Ja netiks izveidota drošības zona un mēs nesaņemsim Rietumu solīto palīdzību, mēs būsim spiesti atvērt savas durvis. Lai tad paši paskatās, kā tas ir," uzsvēra Erdogans.

Viņš norādīja, ka Turcijas stāvoklis ir ļoti piemērots, lai radītu drošības zonu Sīrijas ziemeļos.

"Mēs varam kopīgi radīt viņiem tādu zonu, uzbūvēsim viņiem mājas, apkārt iestādīsim dārzus, lai viņi varētu tur cilvēciski dzīvot, drošībā. Dosim viņiem makšķeres, nevis zivis. Gan viņiem būs labi, gan Turcijai būs vieglāk," uzsvēra Erdogans.

Turcijas prezidents atzīmēja, ka valsts sniegs atbalstu migrantiem, kamēr varēs, un brīdināja par jauna bēgļu viļņa risku Eiropā.

2016. gadā ES valstis parakstīja vienošanos ar Turciju, kas paredz sešu miljardu dolāru izmaksu Turcijai par bēgļu izmitināšanu tās teritorijā. Tomēr līgums ne tikai neatrisināja problēmu, bet arī noveda pie migrantu viļņa Eiropā un strīda ES dalībvalstu vidū par bēgļu kvotām.

Pēc temata

Migranti maina varu Zviedrijā
Somus satriekusi migrantu seksuālā vardarbība pret bērniem
Migranti iebrukuši Panteona ēkā Parīzē
ES iekšlietu ministru samitā Igaunija ierosināja izsūtīt nelegālos migrantus

Citi video ieraksti

Galvenie temati