19:08 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
© Ruptly

Kadros redzams, kā militārie kuteri un sauskravu kuģis aizšķērsoja ceļu ukraiņu militārajiem kuģiem, kuri devās Kerčas tilta virzienā.

Saskaņā ar FDD Krimas robežpārvaldes preses dienesta informāciju, svētdien no rīta, 25. novembrī, trīs Ukrainas JKS kuģi nelikumīgi šķērsoja Krievijas robežu, vēsta RIA Novosti.

Kuģi veica bīstamus manevrus un nepakļāvās likumīgām Krievijas varasiestāžu prasībām. Pēc dažām stundām no Berdjanskas ostas izgāja vēl divi "Gjurza" klases Ukrainas bruņu artilērijas kuģi.

"Krimskie morskije porti" uzņēmuma ģenerāldirektors Aleksejs Volkovs ziņoja, ka drošības nolūkos Kerčas šaurumā slēgta civilo kuģu satiksme.

Situācija Azovas jūrā

Situācija Azovas jūrā saasinājās šī gada martā, kad Ukraina aizturēja Krievijas kuģi "Nord". Zvejas kuģa ekipāža – desmit cilvēki – ir Krievijas pilsoņi. Kuģa kapteinim draud sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem par nelikumīgu Krimas apmeklējumu "ar mērķi kaitēt valsts interesēm". Augustā Hersonā tika aizturēts tankkuģis "Mehaņik Pogodin".

Kremlis nosauca Kijevas darbības par "jūras terorismu" un uzsāka stingrākas kuģu pārbaudes Azovas jūras Krievijas zonā. Pie tam Krievijas Federālā drošības dienesta Krimas robežsardzes pārvalde informēja, ka pārbaudes tiek veiktas saskaņā ar starptautiskajām jūras tiesībām, bet Ukrainas ĀM atzina, ka Krievijas robežsargi pārbaudēs nekādus protokolus nepārkāpj.

Vēlāk Kijeva informēja par savu nodomu paplašināt militāro klātbūtni Azovas jūrā un izveidot jūras kara bāzi šajā rajonā.

Temats:
Ukraiņu karakuģu "miermīlīgā" provokācija Melnajā jūrā (28)

Pēc temata

Krievijas politiķis komentējis Lietuvas aicinājumu ieviest sankcijas pret KF ostām
Ukrainai – miljards grivnu zaudējumos Azovā un Rietumu morālais atbalsts
Krievija pieļauj iespēju slēgt Azovas jūru Ukrainas kuģiem
Ukrainas robežsardze aizturējusi 15 kuģus par apstāšanos Krimas ostās

Citi video ieraksti

Galvenie temati