15:14 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Video

Mimozas ceļš līdz svētku buķetēm

Saņemt īso saiti
18
© Sputnik / Илона Хварцкия, Наала Авидзба

Jau februāra vidū no Abhāzijas sāk izvest mimozu. Tūkstošiem kārbu tiek nogādātas pie Abhāzijas-Krievijas robežas, lai līdz 8. martam paspētu nokļūt tirgū un veikalos.

Pavasarīgā mimoza ir maigs un trausls zieds, taču tās aromāts var radīt galvassāpes, ja ilgi stāvēsiet zem mimozas kokiem.

Mimozas spilgti dzeltenie ziedi ir īpaši skaisti, kad pienācis laiks tos nogriezt. Zariņi tiek griezti pašā ziedu laikā un saudzīgi likti kartona kārbās. Tajās mimoza dosies ceļojumā prom no Abhāzijas. Ziedus pārvadā lielās kravas automašīnas, kuru refrižeratori uztur +1˚С temperatūru.

Katra kārba tiek izklāta ar papīru, kas nosedz ziedus un pasargā no gaisa iedarbības.

Citi video ieraksti

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  3
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10