23:43 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2034
  • RUB88.6563
Politika
Saņemt īso saiti
77

Baltijas valstīm tiks vairāk uzmanības un priekšrocību, ja Baidens ieņemtu prezidenta posteni ASV, turklāt Krievijai naidīgie izteikumi gūs jaunu atbalstu no ārzemēm.

RĪGA, 5. novembris – Sputnik. Lietuvas Banka paziņoja, ka Džo Baidena uzvara ASV prezidenta vēlēšanās nāks par labu Baltijas valstij. "Ja Baidens uzvarēs vēlēšanās, ASV ārpolitikai būtu jākļūst konsekventākai un prognozējamākai," Lietuvas Bankas pārstāvja Lina Micka teikto citēja Sputnik Lietuva.

Lina Micka vārdos ir zināma loģika, jo Baidena uzvara prezidenta vēlēšanās ir izdevīga gan Baltijas valstīm, gan visai Eiropai, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja Mūsdienu calsts attīstības institūta direktors Dmitrijs Soloņņikovs.

"Mēs redzējām, ka savas prezidentūras laikā Tramps apšaubīja veselu virkni transatlantisko sakaru, ASV un ES ciešās saiknes, kas pastāvēja agrāk, tika zināmā mērā pārvērtētas. Visticamākais, Baidens atjaunos atlantiskās politikas pamatus, kas pastāvēja Obamas un viņa priekšgājēju laikā," uzskata politologs.

Politologs atzīmēja, ka, atšķirībā no Baidena, Tramps par savu galveno pretinieku uzskata Ķīnu, nevis Krieviju.

"Šajā ziņā Baltijai izdevīgi, ja uzvarētu Baidens ar viņa viennozīmīgo viedokli par to, ka viss pasaules ļaunums slēpjas Krievijā. Baidena prezidentūras laikā Baltijas valstis saņems vairāk uzmanības un priekšrocību, viņu Krievijai naidīgie izteikumi gūs jaunu atbalstu no ārvalstīm," konstatēja Soloņņikovs.

Otrdien ASV notika vispārējās vēlēšanas. Vēlētāji atdeva savas balsis par prezidentu un viceprezidentu, visi 435 Pārstāvju palātas locekļi, aptuveni trešā daļa Senāta (35 senatori), 11 štatu un divu teritoriju gubernatori, kā arī vietējās likumdošanas sapulces vairākos štatos. Balsošana oficiāli noslēdzās pulksten 01:00 (8:00 pēc Latvijas laika), kad durvis slēdza vēlēšanu iecirkņi Aļaskā.

Pēc temata

Eksperts: abi prezidenta kandidāti ASV var saņemt gandrīz vienlīdzīgu elektoru skaitu
Demokrāti un republikāņi gūst neizšķirtu rezultātu Senāta vēlēšanās
Donalds Tramps ziņo par milzīgu krāpšanos vēlēšanās
Tagi:
Džo Baidens, prezidenta vēlēšanas, ASV, Baltija

Galvenie temati