17:36 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Politika
Saņemt īso saiti
Baltkrievijas būt vai nebūt (94)
32

ES valstu vēstnieki sākuši braukt prom no Baltkrievijas galvaspilsētas: atsaukti Lietuvas, Polijas, Latvijas, Igaunijas un Vācijas vēstnieki.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Latvija, solidarizējoties ar kolēģiem no ES, atsauc no Baltkrievijas savu vēstnieku Einaru Semani.

Par to savā Twitter lapā paziņoja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

​Baltkrievijas ĀM 2. oktobrī piedāvāja Polijai un Lietuvai atsaukt vēstniekus uz konsultācijām un samazināt diplomātisko klātbūtni Baltkrievijas Republikā.

Sākumā Lietuva un Polija atteicās atbildēt uz šo piedāvājumu, taču jau 5. oktobrī Viļņa paziņoja, ka atsauc savu vēstnieku Minskā Andrjusu Pulokasu uz konsultācijām.

Otrdien ES pārstāvniecība Baltkrievijā paziņoja, ka varasiestāžu prasība par Polijas un Lietuvas diplomātiskās klātbūtnes samazināšanu Minskā ir neproduktīva un ka šo valstu vēstnieki ir atsaukti uz konsultācijām.

Igaunijas vēstniece Baltkrievijā Merike Kokajeva arī ir atsaukta uz konsultācijām Tallinā un tuvāko dienu laikā aizbrauks no Minskas, vēsta Tut.by ar atsauci uz saviem informācijas avotiem.

VFR vēstnieks Baltkrievijā Manfreds Huterers arī šodien pameta Minsku konsultācijām Berlīnē, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz informācijas avotu Vācijas ĀM. Saskaņā ar aģentūras dpa informācijas avota datiem, tādā veidā VFR valdība vēlas izrādīt solidaritāti Polijas un Lietuvas rīcībai, kuras iepriekš atsauca savu diplomātisko misiju vadītājus no Minskas.

ES pārstāvniecības vadītājs Minskā Dirks Šubels pagaidām paliek Baltkrievijas galvaspilsētā.

Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt (94)

Pēc temata

Lukašenko slepeni stājies Baltkrievijas prezidenta postenī
Lietuva atteikusies atzīt Lukašenko par Baltkrievijas leģitīmo prezidentu
Krievija pievienojusies Baltkrievijas sankcijām pret Rietumiem
Eksperts pastāstīja par ES politikas aizkulisēm Baltkrievijas jautājumā
Tagi:
Baltkrievija, Baltija

Galvenie temati