23:08 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Politika
Saņemt īso saiti
43

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iesaka Ķīnai nekavējoties atbrīvot Kanādas pilsoņus, ko ĶTR varasiestādes tur aizdomās par nacionālās drošības pārkāpumiem.

RĪGA, 21. jūnijs — Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savā lapā Twitter nodemonstrēja Latvijas skarbumu – politiķis pauž solidaritāti ar Kanādu un nosoda Ķīnas rīcību.

Iepriekš kļuva zināms, ka Ķīnas varasiestādes arestējušas divus Kanādas pilsoņus – Maiklu Kovrigu un Maiklu Speivoru. Vīrieši tika aizturēti pērnā gada decembrī sakarā ar iespējamiem valsts nacionālās drošības likumu pārkāpumiem. Īsāk sakot, kanādieši tiek turēti aizdomās par spiegošanu.

Latvijas ārlietu ministrs nespēja ignorēt tādu faktu. Viņš publicēja aicinājumu Ķīnai nekavējoties atbrīvot arestētos vīriešus, ko "Ķīnas varasiestādes apsūdzējušas formāli".

"Mēs uzskatām šīs apsūdzības par nepamatotām," Rinkēvičs uzsvēra savā publikācijā.

Iepriekš Ķīnas ziņu aģentūra Xinhua, atsaucoties uz valsts amatpersonu ziņojumu, vēstīja, ka pilsonis Maikls Kovrigs pārkāpis Ķīnas likumus no 2017. gada, nodarbodamies ar spiegošanu un valsts noslēpumu saturošas informācijas zādzībām.

Savukārt Maikls Speivors turēts aizdomās kā Kovriga galvenā kontaktpersona, kas sniedzis viņam visu nepieciešamo informāciju, vēsta RIA Novosti.

Tomēr medijiem patiešām radies iespaids, ka Kanādas pilsoņi arestēti, atmaksājot par Ķīnas kompānijas Huawei finanšu direktores Menas Vaņdžou arestu pēc ASV pieprasījuma.

Tomēr Xinhua uzsvēra, ka Kovriga un Speivora lieta tiek izmeklēta atbilstoši likumam, viņu tiesības aizdomās turamo statusā tiks ievērotas. Tiks nodrošināta konsulārā dienesta piekļuve Kanādas pilsoņiem.

Pēc temata

Trampa komanda saņēmusi ķīlnieci – ķīniešu miljardiera meitu
Huawei – jauns ASV uzbrukuma objekts ekonomiskajā karā pret Ķīnu
"Retzemju bumba": Ķīnas jaunais ierocis pret ASV
Krievija ir sašutusi par ASV uzbrukumiem Huawei
Tagi:
Kanāda, Ķīna, Edgars Rinkēvičs

Galvenie temati