18:13 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Politika
Saņemt īso saiti
24

Iepriekš ASV mediji ziņoja, ka prezidents plāno izvest 9,5 tūkstošus no gandrīz 35 tūkstošiem Vācijā dislocēto amerikāņu karavīru.

RĪGA, 11. jūnijs - Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps neplāno "sodīt" Vācijas kancleri Angelu Merkeli ar amerikāņu bruņoto spēku izvešanu no valsts, žurnālistiem pastāstīja ASV prezidenta preses sekretāre Keilija Makinani.

Brīfingā Makinani tika uzdots jautājums, vai Tramps nevēlas tādā veidā "sodīt" Merkeli par to, ka politiķe atteikusies apmeklēt G7 samitu jūnijā.

Baltā māja, Vašingtons. Foto no arhīva
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

"Viņš (Tramps – red.) nekad nepieņem lēmumus par kādu pasaules līderu sodīšanu, viņš rīkojas, ņemot vērā ASV intereses," atbildēja Makinani, tomēr uzsvēra, ka nevar apstiprināt faktu par atbilstošā lēmuma pieņemšanu.

Iepriekš ASV mediji ziņoja, ka prezidents plāno izvest 9,5 tūkstošus no gandrīz 35 tūkstošiem Vācijā dislocēto amerikāņu karavīru. Vācijas Ministru kabineta oficiālais pārstāvis Štefens Zaibers paziņoja, ka Berlīne nav saņēmusi oficiālu informāciju no Vašingtonas, tāpēc pagaidām nekomentē mediju datus.

Pēc temata

Maigā okupācija. Kā ASV bāze Polijā ietekmēs spēku līdzsvaru Eiropā
ASV vēstnieks pieprasa no Vācijas naudu. Daudz naudas
"Uzvedas kā virsnieks kolonijā". Kā ASV aizkaitinājušas vāciešus
"Kur nu vēl tuvāk": kurp ASV vēlas pārvest savu kodolarsenālu
Tagi:
Merkele, Donalds Tramps, Vācija, ASV

Galvenie temati