03:45 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Politika
Saņemt īso saiti
23

"Traktoru protesti" iedarbojās – Jelgava, Jelgavas novads un Ozolnieku novads saglabās patstāvību.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija nolēmusi neapvienot Ventspili ar Ventspils novadu un Jelgavu ar Jelgavas novadu, vēsta Novaja.lv.

Saskaņā ar komisijas lēmumu, pēc administratīvi teritoriālās reformas Ventspilij, Ventspils novadam, Jelgavai un Jelgavas novadam būs atsevišķu pašvaldību statuss. Jelgava saglabās esošās robežas, savukārt Jelgavas novada sastāvā iekļaus arī Ozolnieku novadu.

Tādējādi, 119 pašvaldību vietā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā paliks 42.

Iepriekšējais komisijas lēmums par Jelgava apvienošanu ar Jelgavas un Ozolnieku novadu izraisīja sašutuma vilni pilsētā. Sākumā pikets pret novadu reformu notika Briselē, savukārt pēc tam protestētāji iekāpa traktoros un devās Rīgas virzienā.

Pēc tam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sāka atkāpties un piedāvāja piešķirt valstspilsētu statusu Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij (iepriekš bija paredzēts, ka valstī paliks tikai piecas republikas nozīmes pilsētas, kuru vidū nebija Jelgavas un Ventspils).

Tāpat komisijas locekļi atbalstīja prezidenta Egila Levita piedāvājumu, kurš paredz, ka valdība līdz 31. decembrim iesniegs Saeimai likumprojektu par vietējo kopienu tiesībām ievēlēt savus pārstāvjus, kuru kompetencē būs vietējas nozīmes jautājumi.

Turklāt komisija atbalstīja Ulbrokas novada pārdēvēšanu Ropažu novadā.

Pašlaik komisija ir izskatījusi aptuveni trešo daļu piedāvājumu, kas tika iesniegti administratīvi teritoriālās reformas likumprojekta galīgajai izskatīšanai.

Pēc temata

Zemnieki pret novadu reformu: 400 traktori bloķē autoceļus visā Latvijā
"Latgali nevar pārdalīt. Nošķelt kā Berlīni": arī austrumos protestē pret novadu reformu
Lauksaimnieki izveda traktorus Strenču ielās: tuvojas novadu reforma
Reforma iztukšos Latvijas pierobežu. Aizsardzības ministrs nesaskata problēmu
Ogre varētu kļūt par valstspilsētu
Tagi:
Latvija, novadu reforma

Galvenie temati