17:08 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Politika
Saņemt īso saiti
32

Iepriekš ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā bija plānots rīkot aprīlī, pēc tam tās pārcēla uz jūniju, tagad tās notiks septembrī.

RĪGA, 7. aprīlis – Sputnik. Koalīcijas partijas nolēmušas pārcelt Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanas uz septembri, vēsta LSM.lv.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš pēc Koalīcijas sadarbības padomes sēdes paskaidroja, ka Latvijā joprojām saglabājas draudi iedzīvotāju veselībai saistībā ar globālo koronavīrusa pandēmiju, kā arī ir aizliegti masveida pasākumi.

Laboratorija, foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Пятаков

Iepriekš Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tika pārceltas no 25. aprīļa uz 6. jūniju, arī ierobežojumu dēļ, kas ir saistīti ar ārkārtējās situācijas režīmu.

Likums par Rīgas domes atlaišanu tika pieņemts pēc tam, kad galvaspilsētas pašvaldībā trīs sēdes pēc kārtas nenotika kvoruma trūkuma dēļ.

Neskaitot to, iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma atlaišanas iemeslu vidū norādīts, ka pašvaldība pieļauj pretlikumīgas darbības un nepilda likumā noteiktās prasības par atkritumu utilizāciju, Pašvaldību likuma un citu normatīvo aktu prasības. To nepalīdzēja panākt arī ārkārtējā stāvokļa ieviešana Rīgā atkritumu apsaimniekošanas jomā, tiek ziņots likuma anotācijā.

Pēc temata

Latvijā sāksies parakstu vākšana referendumam par tiešām prezidenta vēlēšanām
Urbanovičs: Latvijā no lozunga "Krievi nāk" pat raudošiem bērniem ir jānoklust
Koronavīruss nav pie vainas: Rīgas domes vēlēšanas pārcēla par 30 eiro
Stunda situsi: jaunā krīze tiek prognozēta 2020.gadā
Tagi:
vēlēšanas, Rīgas dome, Rīga

Galvenie temati