22:43 18 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Politika
Saņemt īso saiti
156

Latvijas valdošā elite joprojām sakarus un paziņas liek augstāk par visu: sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu to pierāda.

RĪGA, 22. marts – Sputnik. Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds pastāstīja radio Baltkom intervijā, kādēļ Latvija līdz pašiem pamatiem iestigusi padomju stereotipos.

Lieta tāda, ka valdošajās aprindās joprojām valda princips – savējie ir augstāki par visu. Un par pierādījumu tam kalpo sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Atgādināsim, ka 2019. decembrī ASV Valsts kases Ārzemju aktīvu kontroles pārvalde pamatojoties uz tā saucamo Magņitska likumu ieviesa sankcijas pret vairākām personām un organizācijām Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Ventspils mēru.

Lembergs uzskata, ka ar šo lietu ir saistīts Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs un Latvijas Tieslietu ministrijas vadītājs Jānis Bordāns. Viņi it kā stāvot aiz lēmuma par sankciju ieviešanu, jo saskata viņā nopietnu politisko pretinieku.

Sprūds paskaidroja, ka tās ir padomju domāšanas atbalsis, lai gan kopš PSRS sabrukuma jau ir pagājuši 30 gadi. Taču, pēc viņa sacītā, Latvijā šobrīd pie stūres atrodas cilvēki, kuru vecums ir ap 60 gadiem. Un šie cilvēki visnotaļ aktīvi piedalās politiskajos procesos.

Rezultātā, kā norādīja Sprūds, valstī darbojas tāda biznesa kultūra, kur labāk ir, kad tev ir simts draugi, nevis simts rubļi.

"Sakari ir svarīgi, savukārt formālas lietas nav tik svarīgas. Galvenais ir tas, kā un ar kuru tu esi saistīts. Es nesaku, ka tas ir vienīgais, kas raksturo visus šos cilvēkus, taču zināma tendence pastāv," uzskata Sprūds.

Pēc temata

ASV ievieš sankcijas pret Lembergu un četriem uzņēmumiem Latvijā
Labi, ka neuzmeta bumbu uz galvas: Lembergs tagad ir kā Kims Čenuns
Lembergs pieprasa iztulkot ASV sankcijas latviešu valodā
Aivars Lembergs aicina premjeru atbildēt par sankcijām pret viņu
Tagi:
Aivars Lembergs, Latvija

Galvenie temati