18:32 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Politika
Saņemt īso saiti
25

ASV dara visu iespējamo, lai vērstu spiedienu pret Ķīnas kompānijām, ievieš pret tām vienpusējas sankcijas un izmanto eksteritoriālo jurisdikciju, kas ierobežo Ķīnas attīstības tiesības.

RĪGA, 15. februāris — Sputnik. Vašingtona pastāvīgi dēvē Pekinu par apdraudējuma faktoru, taču, novērtējot faktus, kļūst redzams, ka pašas Savienotās Valstis apdraud Ķīnu, norādīja valsts ārlietu ministrs Vans I, vēsta RIA Novosti.

"Ķīna pilnībā gatava sekot " pieciem mierīgas līdzāspastāvēšanas principiem" ar ASV, veidot un paplašināt stabilas ilgtermiņa draudzības un sadarbības attiecības. Tā ir Ķīnas apstiprinātā politika. Savukārt ASV, gluži pretēji, nepārtraukti vēršas ar spiedienu pret Ķīnu, jebkādos apstākļos kritizē un cenšas nomelnot Ķīnu. No pirmā acu uzmetiena kļūst skaidrs, kas rada draudus," politiķis teica intervijā aģentūrai Rueters, kas publicēta arī Ķīnas ĀM vietnē.

Piemēram, atzīmēja Vans I, Ķīnas Tautas pārstāvju sapulce nekad nav pieņēmusi nekādus likumprojektus, kas skar ASV iekšpolitiku, savukārt Vašingtona izskatījusi un apstiprinājusi virkni dažādu likumu, kas rupji iejaucas Ķīnas iekšējās lietās.

Turklāt, piebilda ministrs, Ķīnas kara kuģi un lidmašīnas nekad nav demonstrējuši spēku ASV akvatorijas un gaisa telpas tuvumā, bet amerikāņi pastāvīgi sūta kuģus un aviāciju, lai "pažvadzinātu ieročus" pie Ķīnas sliekšņa.

Vans I minēja piemēru: Ķīna nekad nav ieviesusi sankcijas pret amerikāņu kompānijām un vienmēr atzinīgi vērtējusi viņu investīcijas, centusies nodrošināt labvēlīgu biznesa vidi. Savukārt ASV dara visu iespējamo, lai vērstu spiedienu pret Ķīnas kompānijām, ievieš pret tām vienpusējas sankcijas un izmanto eksteritoriālo jurisdikciju, kas ierobežo Ķīnas attīstības tiesības, konstatēja Ķīnas ārlietu ministrs.

Pēc temata

ASV pārmet Krievijai un Ķīnai pasaules kārtības "pārbūvi"
Mediji informē par ASV un Ķīnas tirdzniecības darījuma pirmo daļu
Dolārs nogurdinājis: Japāna un Ķīna pārdod ASV valsts parādu
Austrālijas eksperti prognozē ASV sakāvi karā ar Ķīnu
Tagi:
draudi, Ķīna, ASV

Galvenie temati