00:22 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Politika
Saņemt īso saiti
50

ASV aizsardzības ministrs Marks Espers paziņoja, ka Krievija un Ķīna it kā pārkāpjot kaimiņvalstu suverenitāti stratēģiskā labuma dēļ.

RĪGA, 7. februāris — Sputnik. ASV aizsardzības ministrs Marks Espers nosaucis Krieviju un Ķīnu par "revizioniskām valstīm", vēsta RIA Novosti.

Pentagona vadītājs, uzstājoties Džona Hopkina universitātē savā runā pavēstīja, ka Maskava un Pekina pūloties pārbūvēt pasaules kārtību.

Espers apgalvoja, ka abas valstis it kā pārkāpjot kaimiņvalstu suverenitāti stratēģiskā labuma dēļ. Piemēram, viņš apsūdzēja Krieviju par "kara hibrīdtaktikas" izmantošanu un kiberoperāciju īstenošanu.

ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Savukārt Ķīna, pēc Espera domām, joprojām nodarbojas ar intelektuālā īpašuma zādzībām, kā arī cenšas uzspiest citām valstīm ekonomiskos risinājumus un drošības politiku ar iniciatīvas "Viena josla – viens ceļš" palīdzību.

Jāpiebilst, ka Krievijas amatpersonas ne vienu vien reizi ir atzīmējušas, ka ASV ignorē starptautisko tiesību normas un grauj, piemēram, ANO autoritāti. Bez tam Maskava jau vairākkārt atbildējusi uz apsūdzībām kiberuzbrukumos – Krievija pievērsa uzmanību Maskavas dalības pierādījum trūkumam, kā arī ierosināja starptautisko sadarbību jebkādu kibernoziedzības izpausmju apkarošanai, taču Vašingtona no iniciatīvas atteicās. Tāpat Kremlis uzsvēra, ka Krievijai nav un nekad nebūs saiknes ar kibernoziegumiem, savukārt ASV saistība ar kiberuzbrukumiem ir oficiāli apstiprināta.

Pēc temata

National Interest nosauca "Krievijas un Ķīnas savienību" par ASV murgu
Krievija un Ķīna sasaukušas ANO Drošības padomes sēdi ASV raķešu plānu dēļ
ASV karavīri pārliecināti – drīz sāksies karš ar Krieviju un Ķīnu
ASV militārā izlūkdienesta vadītājs salīdzinājis draudus no Krievijas un Ķīnas puses
ASV atradušas "Ķīnas un Krievijas superieroci"

Galvenie temati