02:46 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Politika
Saņemt īso saiti
35

Rīdziniekiem nevajadzētu turēties pie esošā Rīgas domes sasaukuma, jo neko labu šie deputāti nav izdarījuši, populāri izskaidroja Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava.

RĪGA, 22. decembris – Sputnik. Rīgas iedzīvotājiem nav pamata nožēlot Rīgas domes atlaišanu, uzskata Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava, vēsta Bb.lv.

Viņaprāt, dome vienkārši ir jāatlaiž, un tam ir daudz iemeslu. Tostarp šim sasaukumam nav izdevies atrisināt daudzas problēmas 10 gadu vadības laikā.

Pagalmi nav savesti kārtībā, mājas nav nosiltinātas, ceļi ir sliktā stāvoklī, mājokļu īres tirgū nekārtība, un arī sajusties droši var nebūt ne katrā Rīgas rajonā.

Kādēļ tad Rīgas iedzīvotāji nevēlas neko mainīt? Šādu jautājumu uzdod Dombrava. Un pats arī atbild – vienkārši cilvēki neko labāku nav redzējuši.

Latvijas valdība iepriekš pirmajā lasījumā atbalstīja lēmuma projektu par Rīgas domes atlaišanu un noteica, ka ārkārtas vēlēšanām ir jānotiek divus mēnešus pēc attiecīga lēmuma pieņemšanas Saeimā.

Otrais likumprojekta "Par Rīgas domes atlaišanu" lasījums ieplānots 2020. gada 16. janvārī.

Turklāt Saeima pieņēmusi likuma grozījumus, saskaņā ar kuriem Rīgas domi varēs ievēlēt uz vairāk nekā piecus gadus ilgu termiņu gadījumā, ja tuvākajā laikā notiks ārkārtas vēlēšanas. Šis likumprojekts izraisīja asas debates, jo tas tika iekļauts darba dienas kārtībā, neraugoties uz to, ka atbildīgā komisija neatbalstīja tā virzīšanu.

Atgādināsim, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce nolēma atlaist Rīgas domi, pamatojot savu lēmumu ar to, ka pašvaldībā nespēj atrisināt atkritumu problēmu Rīgā. Taču daudzi politiķi uzskata, ka tas ir tikai un vienīgi politisks lēmums.

Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs norādīja, ka problēmas ar atkritumiem ir arī Briselē, kur viņš šobrīd strādā Eiropas Parlamentā, taču tur valsts varasiestādes neuzskata sevi par tiesīgām izdarīt spiedienu uz iedzīvotāju ievēlētām pilsētas varasiestādēm saimnieciska rakstura jautājumu dēļ.

Pēc temata

Pūce nolēma atlaist Rīgas domi
"Krāpšanās un meli nepalīdzēs": Ušakovs asi izteicās par Rīgas domes atlaišanu
Urbanovičs: Rīgas domes atlaišanas iemesli nāk no tukša gaisa
Pūce: aizejošajā gadā Rīgas domi neizdosies atlaist
Valsts kanceleja: likumprojektā par Rīgas domes atlaišanu nepietiek argumentu
Latvijas valdība atbalstīja Rīgas domes atlaišanu

Galvenie temati