12:20 24 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Politika
Saņemt īso saiti
27

Wall Street Journal vēsta, ka Makrons saskāries ar kritikas lavīnu pēc lēmuma uzaicināt Trampu ieturēt lenču, kurā puses apsprieda virkni jautājumu, sākot no Irānas un beidzot ar ugunsgrēkiem Amazonē.

RĪGA, 25. augusts - Sputnik. ASV amatpersonas privātās sarunās kritiski novērtēja Francijas prezidenta Emanuela Makrona mēģinājumu pirms G7 samita "izdarīt spiedienu" pret ASV prezidentu Donaldu Trampu, vēsta Wall Street Journal.

Izdevums atklāja, ka Makrons saskāries ar kritikas lavīnu pēc lēmuma uzaicināt Trampu ieturēt lenču, kurā puses apsprieda virkni jautājumu, sākot no Irānas un beidzot ar ugunsgrēkiem Amazonē. Pie tam lenčs formātā tet-a-tet nebija ieplānots, uzvēra avīze.

Atzīmēts, ka ASV prezidenta administrācijas locekļi pārmeta Francijas prezidentam – viņš pievērsies tādiem "šauriem jautājumiem" kā klimata pārmaiņas un Āfrikas attīstība, kas atbilst viņa paša politiskajām interesēm. Augstu stāvoša Francijas amatpersona paskaidroja, ka Francijas prezidents izmantojis lenču, lai paskaidrotu savu viedokli strīdīgos jautājumos, kuri attiecas, piemēram, uz spriedzi pasaules tirdzniecībā, vēsta RIA Novosti.

Sestdien Biaricā, Francijas dienvidrietumos sākās G7 samits. Pasākuma drošībai reģionā ieradušies vairāk nekā 13 tūkstoši policistu un žandarmu.

Pēc temata

No Lisabonas līdz Vladivostokai: Makrons pārliecināts par Krievijas nākotni Eiropā
Sabiedrotajiem jābūt kopā: Putins uzaicināja Makronu uz Maskavu Uzvaras 75. gadadienā
Lietuvas prezidents aicina Eiropu izbeigt "akli paļauties" uz ASV

Galvenie temati