00:21 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Politika
Saņemt īso saiti
39

G20 samitā Osakā notika ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas valsts vadītāja Vladimira Putina tikšanās. Pirms sarunas Putins atzīmēja, ka viņam ir daudz kas apspriežams ar amerikāņu kolēģi.

RĪGA, 28. jūnijs — Sputnik. Piektdien no rīta G20 samitā, kas šogad notiek Osakā, Japānā aizritēja ASV un Krievijas prezidentu pārrunas. Pirms samita atklāšanas Putins un Tramps jau paspēja pārmīt dažas frāzes. Bija gaidāms, ka viņu saruna būs veltīta stabilitātes un reģionālo konfliktu jautājumiem, vēsta Sputnik Igaunija.

Pirms sarunas Putins atzīmēja, ka viņam ir daudz kas apspriežams ar amerikāņu kolēģi, raksta RIA Novosti. "Visas tēmas ir noskaidrotas," viņš apliecināja.

Savukārt Donalds Tramps atzīmēja, ka plāno apspriest ar Krievijas prezidentu tādus jautājumus kā tirdzniecība, atbruņošanās, protekcionisms un citi jautājumi. Viņš pauda pārliecību, ka saruna būs interesanta un auglīga.

Eksperti uzskata, ka Putina un Trampa tikšanās Osakā ir ļoti svarīga, jo Krievijas un ASV līderi jau ilgu laiku nav apspriedušies un sakrājusies virkne problemātisku jautājumu. Cita starpā runa ir par situāciju Tuvajos Austrumos, kodolatbruņošanos un citiem aktuāliem jautājumiem.

Iepriekš vēstīts, ka Vladimirs Putins un Donalds Tramps tiekas trešo reizi. Iepriekš līderi īsumā apspriedās pērnā gada decembrī G20 samitā Buenosairesā, bet iepriekš – Helsinkos.

Putina un Trampa pārrunas Somijas galvaspilsētā 2018. gada jūlijā bija pilna formāta tikšanās. Kopīgajā preses konferencē pēc apspriedes Krievijas prezidents paziņoja, ka tās aizritējušas "atklātā un lietišķā atmosfērā". Savukārt Donalds Tramps apliecināja, ka viņiem ar Krievijas līderi noritēja "atklāts produktīvs dialogs, kas aizritējis ļoti labi".

Pēc temata

Tramps tiksies ar Putinu samitā G20 Osakā
"Es ticu Putinam". Atklāta Donalda Trampa panākumu formula
Putins pastāstīja par sarunu ar Trampu G20 samitā
Tas tomēr noticis: Putins ar Trampu tikušies Buenosairesā

Galvenie temati