21:34 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2053
  • RUB89.3155
Politika
Saņemt īso saiti
38

Vairāk reālisma mūsu cerībās attiecībā uz Krieviju var novest pie atkārtotas satuvināšanās, paziņoja Bundestāgā.

RĪGA, 22. jūnijs – Sputnik. Daudzi Eiropas politiķi ir vīlušies slikto attiecību ar Krieviju dēļ, paziņoja Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas (VSDP) pagaidu Bundestāga frakcijas vadītājs Rolfs Mitcenihs intervijā izdevumam Hannoversche Allgemeine, vēsta RIA Novosti.

Mitcenihs piekrita Vācijas prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera viedoklim par nepieciešamību meklēt pieeju attiecībās ar Maskavu.

"Vairāk reālisma mūsu cerībās attiecībā uz Krieviju var novest pie atkārtotas satuvināšanās. Viņa vārdos, līdzīgi daudzu citu teiktajam, saskatāma vilšanā dēļ tā, ka ar Krieviju nav izveidojušās partnerība un mierīga savstarpēja pastāvēšana," pateica parlamentārietis.

Deputāts piebilda, ka Eiropas pasaules kārtību var saglabāt ar partnerattiecību izveidošanas ar Krieviju palīdzību.

"Lietderīgi vadīt pārrunas ar Krieviju un meklēt kopīgas intereses un savstarpējus ceļus. Ja mums ir nepieciešama Eiropas pasaules kārtība, tad mums vienkārši ir nepieciešams iesaistīt tajā Krieviju," noslēgumā sacīja viņš.

Krievijas un rietumvalstu attiecības pasliktinājās sakarā ar situāciju Ukrainā un Krimas dēļ, kura atgriezās Krievijas sastāvā pēc referenduma. Rietumi, apsūdzot Krieviju par iejaukšanos Ukrainas iekšlietās, ieviesa pret to sankcijas, Maskava veica atbildes pasākumus, uzņēma kursu uz importa aizvietošanu un daudzkārt paziņoja, ka runāt ar to sankciju valodā ir neproduktīvi.

Pēc temata

Minhene: saraut attiecības ar Krieviju nevēlamies, taču sankcijas papildināsim
Eiroparlaments izskatīs rezolūciju par attiecībām ar Krieviju
Gasparjans: Baltija attiecībās ar Krieviju ir radikālāka nekā ES
Mamikins: Eiroparlaments pat necenšas iziet no strupceļa attiecībās ar Krieviju
Lavrovs par attiecībām ar Baltijas valstīm: "Krievija ir gatava sarunāties"

Galvenie temati