02:49 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Politika
Saņemt īso saiti
59

Publicētajā ziņojumā teikts, ka ES savaldījusi Krievijas uzstājīgo un nekooperatīvo uzvedību.

RĪGA, 14. jūnijs – Sputnik. Eiropas Savienība uzskata par veiksmīgu savu "divējādo pieeju" attiecībās ar Krieviju, kas ļāvusi savaldīt Maskavas "uzstājīgo" uzvedību, taču turpinot sadarbību ar to vairākos ārpolitikas jautājumos, teikts piektdien publicētajā ES diplomātiskā dienesta ziņojumā, vēsta RIA Novosti.

Eiropas diplomātijas vadītāja Federika Mogerīni sagatavoja atskaites ziņojumu par ES globālās stratēģijas izpildīšanas rezultātiem pēdējo trīs gadu laikā. 17. jūnijā atskaite tiks prezentēta ES dalībvalstu ĀM vadītāju apspriešanai.

Sankcijas produkcijas iznīcināšana. Foto no arhīva
Управление Россельхознадзора по Брянской области

"Pēdējo gadu laikā mēs pastāvīgi izmantojām divējādu pieeju attiecībās ar Krieviju, kura turpina būt ES stratēģiskais izaicinājums: sankcijas atbildes kārtā uz Krievijas starptautisko tiesību pārkāpumiem un izvēlīga dalība jautājumos, kas ir ES interesēs," teikts ziņojumā.

"Mēs savaldījām uzstājīgu un nekooperatīvu Krievijas uzvedību, taču turpinājām sadarbību ar Krieviju plašā ārpolitisko jautājumu lokā," norādīts tajā.

Krievijas un rietumvalstu attiecības pasliktinājušās sakarā ar situāciju Ukrainā un Krimas dēļ, kura atkalapvienojusies ar Krieviju pēc pussalā sarīkotā referenduma. Rietumi, apsūdzot Maskavu par iejaukšanos Ukrainas iekšlietās, ieviesa pret Krieviju vērstās sankcijas; Krievija veica atbildes pasākumus un uzņēma kursu uz importa aizvietošanu. Maskava noliedz virkni Eiropas un ASV apsūdzību un uzsver, ka neviena no tām nav pamatota ar jebkāda veida pierādījumiem.

Pēc temata

Ministrs atklāja ES un Krievijas lielo biznesu
Lavrovs: ES zaudējusi Krievijas galvenā tirdzniecības partnera vietu
KF premjers: pret Krieviju vērstās sankcijas ES nes miljardiem lielus zaudējumus
Krievijas politiķis novērtējis ES lēmumu pret Krieviju vērsto sankciju jautājumā
Latvija kūda ES saraut attiecības ar Krieviju
Maskava paplašinājusi ES pārstāvju sarakstu, kam liegta iebraukšana Krievijā

Galvenie temati