03:49 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Politika
Saņemt īso saiti
65

Avīzes Kurier redakcija un radiostacija OE1 saņēma "neparastu" vēstuli, kuras autors videoierakstu no Ibizas dēvē par civilās sabiedrības ideju motivētu projektu, kura īstenošanai izmantotas žurnālistiskās izmeklēšanas metodes.

RĪGA, 25. maijs - Sputnik. Jurists no Vīnes atklājis, ka skandalozais video ieraksts, kurā redzams Austrijas bijušais vicekanslers Haincs Kristians Štrahe, ir žurnālistiskās izmeklēšanas rezultāts, taču viņš nesaskata tajā noziegumu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Kurier.

Pats Štrahe piekdien informēja, ka parakstījis iesniegumu Vīnes prokuratūrai pret trim cilvēkiem, kuri, domājams, saistīti ar skandalozā video ieraksta tapšanu.

Sebastjans Kurcs
© Sputnik / Екатерина Штукина

Avīze Kurier informēja, ka līdz ar radiostaciju OE1 saņēmusi "neparastu" vēstuli, kurā iepriekšminētais jurists no Vīnes ar sava advokāta Ričarda Soijera starpniecību norāda, ka "videoieraksts no Ibizas ir civilās sabiedrības ideju motivēts projekts, kura īstenošanai izmantotas žurnālistiskās izmeklēšanas metodes".

Vēstulē atzīmēts, ka "slēptu video ierakstu žurnālistiskās izmeklēšanas ietvaros pārkāpumu konstatēšanai aizsargā viedokļa paušanas brīvība". Taču, raksta Kurier, nav saprotams, vai juristam no Vīnes esot preses karte un viņš iepriekš būtu publicējis jebkādus materiālus.

"Jebkurā gadījumā mans klients nav veicis prettiesiskas darbības, kā arī nav iesaistīts tamlīdzīgās darbībās," savā vēstulē atzīmēja Ričards Soijers.

Atgādināsim, ka nedēļu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām lielākie vācu izdevumi Süddeutschen Zeitung un Der Spiegel publicējuši materiālus, kuros apgalvoja: Austrijas vicekanclers Heincs Kristians Štrahe ar kādu "Krievijas pilsoni" apspriedis iespēju nopirkt Austrijas izdevumu Kronen Zeitung, lai ietekmētu vēlēšanas. Pēc paša Štrahes apgalvojuma, saruna bijusi ar Latvijas pilsoni.

Bijušais Austrijas vicekanclers Heincs Kristians Štrahe
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Vācu izdevums Welt norādīja, ka videoierakstā uzņemtā tikšanās bija "slazds" politiķim, kurš līdz ar viņa Austrijas Brīvības partiju atbalsta pret Krieviju vērsto sankciju atcelšanu un attiecību normalizāciju ar Maskavu.

Štrahe, kurš tāpat nosauca situāciju par slazdu un mērķtiecīgu politisko slepkavību, bija spiests atkāpties no amata.

Savukārt Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs atteicies turpināt valdības koalīciju ar Štrahes partiju un izsludinājis ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

Pēc temata

Austrijas vicekancleru un Krieviju "iegāzusi" Latvijas pilsone
Mediji publicējuši video ar Austrijas vicekanclera un "krievu oligarha pārstāves" sarunām

Galvenie temati