02:20 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Politika
Saņemt īso saiti
54

Prokuratūra neuzsāks iepriekšēju izmeklēšanu, ņemot vērā konkrētu pierādījumu trūkumu.

RĪGA, 20. maijs — Sputnik. Austrijas Augstākā prokuratūra, iepazinusies ar skandalozo videoierakstu ar bijušo Austrijas vicekancleru Heincu Kristianu Štrahi, nav saskatījusi iemeslus iniciēt izmeklēšanu pret Štrahi un viņa palīgu Gudenusu, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz radiostaciju Oesterreich 1.

Iepriekš kļuva zināms, ka Austrijas Augstākā prokuratūra sākusi pārbaudīt videoierakstu, kura publikācija novedusi pie skandāla un politiskās krīzes valstī.

Tieslietu ministrijas ģenerālsekretārs Kristians Pilnačeks informēja, ka pieejami tikai ieraksta fragmenti, no kuriem nav iespējams novērtēt kontekstu.

Tāpat uzsvērts, ka sakarā ar konkrētu pierādījumu trūkumu prokuratūra nesāks iepriekšējo izmeklēšanu. Patlaban pilnā videoieraksta, kura fragmentus iepriekš publicēja mediji, izvērtēšana uzticēta ekonomisko noziegumu un korupcijas apkarošanas prokuratūrai. Taču vācu izdevumi atsakās nodot tās rīcībā nerediģētu videomateriālu, uzsvēra radiostacija.

Atgādināsim, ka nedēļu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām lielākie vācu izdevumi Süddeutschen Zeitung un Der Spiegel publicējuši materiālus, kuros apgalvoja: Austrijas vicekanclers Heincs Kristians Štrahe ar kādu "Krievijas pilsoni" apspriedis iespēju nopirkt Austrijas izdevumu Kronen Zeitung, lai ietekmētu vēlēšanas. Pēc paša Štrahes apgalvojuma, saruna bijusi ar Latvijas pilsoni.

Vācu izdevums Welt norādīja, ka videoierakstā uzņemtā tikšanās bija "slazds" politiķim, kurš līdz ar viņa Austrijas Brīvības partiju atbalsta pret Krieviju vērsto sankciju atcelšanu un attiecību normalizāciju ar Maskavu.

Štrahe, kurš tāpat nosauca situāciju par slazdu un mērķtiecīgu politisko slepkavību, bija spiests atkāpties no amata.

Savukārt Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs atteicies turpināt valdības koalīciju ar Štrahes partiju un izsludinājis ārkārtas parlamenta vēlēšanas.Pēc temata

Mediji publicējuši video ar Austrijas vicekanclera un "krievu oligarha pārstāves" sarunām
Austrijas vicekanclers aicina atcelt sankcijas pret Krieviju

Galvenie temati