21:43 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Politika
Saņemt īso saiti
61

Makrona sāncensis prezidenta vēlēšanās – Žans Luks Melanšons ir pārliecināts, ka Eiropas Parlamentā ir jāizvēlas deputāti, kuri mainīs ES politiku.

RĪGA, 13. maijs – Sputnik. Kreisās partijas "Nepakļautā Francija" vadītājs Žans Luks Melanšons paziņoja, ka Eiropas Savienībai ir laiks pārstāt pastiprināt spiedienu uz Krieviju un izmainīt politiku attiecībā pret NATO, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz izdevumu Figaro.

Pēc viņa sacītā, gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir jāizvēlas deputāti, kuri mainīs ES politiku. Tostarp, viņš kritizēja ideju par Gruzijas iestāšanos NATO, nosaucot to par "muļķīgu provokāciju".

"Mūsu interesēs ir iegūt deputātus, kuri nepiedalīsies pret Krieviju un par NATO vērstā histērijā, kas plosās Eiropas Parlamentā," paziņoja Melanšons.

Tāpat politiķis steidz atrunāt no idejas par Ukrainas pieņemšanu Ziemeļatlantijas aliansē, uzsverot, ka Eiropa nevar kontrolēt NATO un nav ieinteresēta "spriedzes veicināšanā" ar Krieviju.

Turklāt, Melanšons pastāstīja, ka viņu bieži dēvē par "Krievijas aģentu", un atzinās, kas šis fakts viņu iepriecina, jo viņš "vēlas mieru".

Krievijas un rietumvalstu attiecības pasliktinājušās sakarā ar situāciju Ukrainā un Krimas dēļ, kura atkalapvienojusies ar Krieviju pēc pussalā sarīkotā referenduma. Rietumi, apsūdzot Maskavu par iejaukšanos Ukrainas iekšlietās, ieviesa pret Krieviju vērstās sankcijas; Krievija veica atbildes pasākumus un uzņēma kursu uz importa aizvietošanu. Maskava noliedz virkni Eiropas un ASV apsūdzību un uzsver, ka neviena no tām nav pamatota ar jebkāda veida pierādījumiem.

Pēc temata

Es esmu Putina aģents: Čehijas prezidents komentējis pārmetumus par pozitīvu attieksmi pret Krieviju
Liekulība un meli: Simoņana paskaidroja, kāpēc Krievija pārstājusi cienīt Rietumus
Krievijai naidīgās tendences Eiropā zudīs tikai līdz ar politisko eliti
ASV uzlielījušas Baltiju un atvērušas Krievijai acis uz NATO

Galvenie temati