07:27 15 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Politika
Saņemt īso saiti
68

Mēs sen neesam tikušies – tā Maskavā Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins sveica Igaunijas Republikas vadītāju Kersti Kaljulaidu.

RĪGA, 19. aprīlis – Sputnik. Krievijas valsts vadītājs Vladimirs Putins tikšanās laikā Kremlī apsprieda ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu Krievijas un Igaunijas attiecības, kā arī sadarbības perspektīvas tirdzniecības un ekonomiskajās un humanitārajās nozarēs.

Krievijas prezidents sveica Kaljulaidi, uzsverot, ka uzskata par nenormālu sakaru trūkumu starp Krievijas un Igaunijas oficiālajām personām.

"Mēs sen neesam redzējušies. Manuprāt, pirms desmit gadiem bija tikšanās augstākajā līmenī. Pavisam nesen kaut kur ārzemēs mēs ar Jums redzējāmies. Sakaru trūkums starp oficiālām personām, oficiālām iestādēm, starp kaimiņiem – tā nav normāla situācija," citē Putina vārdus Kremļa mājaslapa.

KF vadītājs pievērsa uzmanību tam, ka līdz ar to preču apgrozījums starp Krieviju un Igauniju ir samazinājies vairāk nekā uz pusi, kaut gan pērn tika atzīmēta pozitīva dinamika.

"Mums objektīvi ir kopīgas intereses, kas saistītas ar Baltijas jūras reģionu: šeit ir gan drošības jautājumi, gan ekoloģijas jautājumi, gan ar transportu, tranzītu saistīti jautājumi. Īsāk sakot, jautājumu, protams, ir daudz," konstatēja Putins.

Savukārt Kaljulaida pateicās Krievijas kolēģim par iespēju viesoties darba vizītē Maskavā. Viņa piekrita Putina viedokli, ka kaimiņiem ir jārunā - "pat gadījumā, ja mums ir noteiktas domstarpības".

Президент РФ Владимир Путин и президент Эстонии Керсти Кальюлайд
© Sputnik / Алексей Дружинин
Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās

"Jums ir taisnība, mums ir svarīgas tirdzniecības attiecības. Ekonomikai ir iespēja pielāgoties politiķu lēmumiem, tāpēc ir iespēja virzīt to pozitīvā straumē. Ir laiks atjaunot sadarbības programmu starp Eiropas Savienību un Krieviju, kuru finansē abas puses. Tāpēc tikšanās laiks ir kā nekad piemērots," pateica Kaljulaida.

Pēc viņas sacītā, Igaunija kļuvusi par svarīgu partneri dažādās starptautiskās organizācijās, tāpēc interesi apspriešanai rada arī "globālie ģeopolitiskie jautājumi".

Kaljulaida ieradās darba vizītē Maskavā ceturtdien un piedalījās Igaunijas vēstniecības Krievijā ēkas atklāšanā pēc tās rekonstrukcijas. Prezidente paskaidroja, ka republikai tas ir liels notikums, un pateicās Putinam par sniegto iespēju.

Президент РФ Владимир Путин встретился с президентом Эстонии Керсти Кальюлайд
© Sputnik / Алексей Дружинин
Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās

Pēc temata

Prezidentu tikšanās: skaidrs, ka Putins negrasās vienkārši padzert tēju ar Kaljulaidu
Zaharova devusi padomu Igaunijai pirms Kaljulaidas vizītes Maskavā
Putins piekrita tikties ar Igaunijas prezidenti: Kaljulaidai sniedz padomus, kas jālūdz

Galvenie temati