00:04 05 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Politika
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
68

Partijas vienojušās par valdības deklarācijas saturu un drīzumā pieņems oficiālu lēmumu par dalību koalīcijā.

RĪGA, 20. janvāris – Sputnik. Pēc premjerministra amata kandidāta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") sacītā, partijas panākušas vienošanos par valdības deklarāciju, vēsta Mixnews.lv.

Pēc sestdien, 19. janvārī, notikušās kārtējās partiju tikšanās, Kariņš paziņoja žurnālistiem, ka jaunās valdības apstiprināšanas balsojums ieplānots trešdien, 23. janvārī.

Sestdien politiķi faktiski vienojās par deklarācijas saturu. Pirmdien no rīta, 21. janvārī, partijas tiksies atkārtoti, lai līdz galam saskaņotu tās tekstu.

Kariņa tikšanām ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni arī jānotiek pirmdien. Kariņš sagaida no partijām, ka līdz 21. janvāra vakaram tās pieņems oficiālu lēmumu par dalību valdības koalīcijā.

Tāpat premjerministra kandidāts cer, ka KPV LV izvirzīs jaunu pretendentu ekonomikas ministra amatam. KPV LV frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs paziņoja, ka pirmdien partija izskatīs arī šo jautājumu. Iespējamo kandidatūru Zakatistovs nenosauca.

KPV LV – pret

Iepriekš ziņots, ka divi deputāti no KPV LV – Linda Liepiņa un Karina Sprūde balsojuma laikā negrasās atbalstīt Kariņa valdību.

Liepiņa saistīja savu lēmumu ar situāciju obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jautājumā. Liepiņa netic, ka tie, kas sākotnēji lobēja OIK ieviešanu, reāli centīsies panākt tās atcelšanu. Turklāt viņu neapmierina tas, ka Kariņš nesauc OIK likvidāciju par savas valdības prioritāti.

Tāpat pastāv ziņas, ka vēl pieci KPV LV deputāti, iespējams, neatbalstīs Kariņa valdību.

Viens no KPV LV līderiem Aldis Gobzems paziņoja, ka "Jaunā Vienotība" kā organizācija "ir tuva letālam stāvoklim", un valdība nebūtu jāveido, "tikai lai izveidotu". Šajā sakarā, pēc viņa sacītā, nedrīkst piekrist ienākt jaunajā Ministru Kabineta Kariņa vadībā.

Decembra beigās Kariņš, kurš tobrīd oficiāli vēl nebija izvirzīts premjerministra amatam, atteicās veidot valdību ar Gobzemu iekšlietu ministra amatā. Beigās, pēc ilgām pārrunām, Gobzems atteicās no IeM vadītāja portfeļa.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

Tas ir kaut kāds pazemojums: vai latviešiem būtu jāmaksā par politiķu izglītošanu
Ašeradens gaida tiesvedības par lielām summām OIK atcelšanas gadījumā
Ilgi nenoturēsies: Latvijas iedzīvotāji izvērtējuši Kariņa valdības dzīvotspēju
Bloomberg: kāpēc Latvijai ir tik grūti izveidot valdību

Galvenie temati