01:33 21 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Politika
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
65

Latvijas valdības veidošanas bremzēšana nenotiek tāpat vien: "Visu Latvijai!" partijas līderim Raivim Dzintaram pastāv aizdomas, ka savu roku klāt pielikuši oligarhi.

RĪGA, 20. janvāris – Sputnik. Pēc "Visu Latvijai!" partijas priekšsēdētāja Raivja Dzintara domām, Latvijas valdības veidošanu bremzē kādas ieinteresētas personas, vēsta Grani.lv.

Dzintars paziņoja, ka visā vainojami oligarhi, kuri, pēc viņa sacītā, "par jebkuru cenu cenšas nepieļaut valdības izveidošanu un panākt ārkārtas vēlēšanas".

"Visu Latvijai!" priekšsēdētājs norādīja, ka pretrunīgi piedāvājumi kaut ko mainīt valdības deklarācijā netiek iesniegti tāpat vien, bet lai ieviestu "totālu haosu".

Dzintars uzsver, ka kopumā jautājums ir par valdības esamību vai neesamību.

Iepriekš ziņots, ka divi KPV LV deputāti, Linda Liepiņa un Karina Sprūde, paziņoja, balsošanas laikā neatbalstīs Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdību.

Liepiņa saistīja savu lēmumu ar situāciju obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jautājumā. Liepiņa netic, ka tie, kas sākotnēji lobēja OIK ieviešanu, reāli centīsies panākt tās atcelšanu. Turklāt viņu neapmierina, ka Kariņš nesauc OIK likvidāciju par savas valdības prioritāti.

Tāpat pastāv ziņas, ka vēl pieci KPV LV deputāti, iespējams, neatbalstīs Kariņa valdību.

Dzintars, komentējot situāciju, paziņoja, ka KPV LV ir ļoti neviendabīga partija, un viņu gadījumā vienkāršāk būtu skaidri pateikt, kas vēlas strādāt valdībā, un kas nevēlas.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

Ašeradens gaida tiesvedības par lielām summām OIK atcelšanas gadījumā
Prezidents uzticējis valdības veidošanu Kariņam
Vai tiešām tā ir labāk: Latvija jau 85 dienas ir bez valdības
Bloomberg: kāpēc Latvijai ir tik grūti izveidot valdību

Galvenie temati