15:22 25 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Politika
Saņemt īso saiti
71

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis tikās ar ukraiņu līderi Petro Porošenko un saņēma Jaroslava Gudrā ordeni.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Latvijas līderis Raimonds Vējonis sestdien, 24. novembrī, oficiālā vizītē apmeklēja Kijevu, vēsta RIA Novosti.

Kijevā Latvijas prezidents steidza izteikt ukraiņu līderim Petro Porošenko atbalstu un tika apbalvots ar I pakāpes Jaroslava Gudrā ordeni. Šo ordeni Vējonis nosauca par godalgu visai Latvijas tautai no Ukrainas tautas.

Ukrainas bruņotie spēki. Foto no arhīva
© AFP 2019 / ANATOLII STEPANOV

Vērts norādīt, ka Jaroslava Gudrā ordeni Ukrainā piešķir par izciliem nopelniem valsts veidošanas, Ukrainas starptautiskās autoritātes, ekonomikas, zinātnes, kultūras, mākslas, veselības aprūpes attīstīšanas nozarē, par labdarību, humanitāro un sabiedrisko līdzdalību.

Kijevā Vējonis paziņoja, ka Latvija pilnībā atbalsta Eiropas Savienības pozīciju par Donbasa vēlēšanu neatzīšanu, kā arī iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti.

Turklāt viņš uzsvēra, ka pret Krieviju vērstām sankcijām jābūt turpinātām, kamēr Minskas vienošanās netiks pilnībā izpildītas.

Savukārt Porošenko pateicās Vējonim par visaptverošu atbalstu un norādīja, cik svarīgi ir, lai Donbasa vēlēšanu atzīšanas jautājumā Latvijai un Ukrainai būtu vienāda pozīcija.

Pēc Kijevas Vējonis devies uz Donbasu.

Pēc temata

Vējonis un bruņutehnika: kā nopelnīt uz "Krievijas draudu" rēķina
Luganskas TR paziņoja par Latvijas algotņu ierašanos Ščastjē
Vējonis, Kučinskis, Rinkēvičs un Porošenko vēlas, lai Latvija nekad neizzūd
Vilciens Kijeva – Rīga atved uz Latviju par 100 cilvēkiem vairāk, nekā aizved

Galvenie temati