06:32 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Politika
Saņemt īso saiti
52

Arkādija Rotenberga jaunākais brālis Boriss apsūdzējis Skandināvijas valstu bankas par apkalpošanas līguma pārkāpumiem, kas sekojuši pēc ASV lēmuma ieviest pret viņu sankcijas.

RĪGA, 22. oktobris — Sputnik. Pazīstamais miljardieris Boriss Rotenbergs no Krievijas iesniedzis Helsinku apgabala tiesā prasību pret trim Skandināvijas bankām: Handelsbanken, Danske Bank un Nordea.

Tiesas prasības iemesls: banku darbības, kuras, pēc prasītāja domām, pārkāpj apkalpošanas līgumu, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz aģentūru "Praim". 

Informācija par iesniegtajām prasībām bankās tika apstiprināta, taču finanšu iestādes atteicās sniegt detalizētus komentārus šajā jautājumā.

Aģentūra "Praim" pastāstīja, ka grūtības bankās miljardieris sācis izjust 2014. gadā, kad Arkādiju un Borisu Rotenbergus ASV valdība iekļāva fizisko personu sarakstā, pret kurām vērstas sankcijas sakarā ar Krimas pievienošanos Krievijai un situāciju Ukrainā.

Pie tam Eiropas Savienības sankcijas pret Borisu Rotenbergu nav vērstas – viņam ir Somijas pilsonība. Taču, paskaidroja somu izdevums STT, Eiropas bankas ir spiestas ievērot ASV sankcijas pret fiziskām personām, lai turpinātu biznesu ar amerikāņu bankām pat tad, ja minētās personas ES sankciju sarakstos nav iekļautas.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas un rietumvalstu attiecības pasliktinājušās sakarā ar situāciju Krima un Ukrainā. 2014. gada jūlija beigās ES un ASV no individuālām sankcijām pret atsevišķiem pilsoņiem un uzņēmumiem pārgāja pie pasākumiem pret Krievijas ekonomikas sektoriem.

Krievijas vadība jau vairākkārt uzsvērusi, ka centieni mainīt KF politiku ar sankciju, draudu un ultimātu palīdzību ir bezjēdzīgi. Valsts prezidents Vladimirs Putins uzsvēra, ka tamlīdzīgas rietumvalstu darbības ir "neproduktīvas un bezjēdzīgas, it īpaši pret tādu valsti kā Krievija".

 

Pēc temata

KF premjers: pret Krieviju vērstās sankcijas ES nes miljardiem lielus zaudējumus
Sorosa partneris: esam sagatavojuši jaunu, trīskārt spēcīgāku vispasaules krīzi
Gandrīz līdz nullei: Krievija atbrīvojusies no ASV valsts parāda
Veseris bumeranga lomā: Amerika brīdināta par Krievijai veltīto sankciju negatīvo ietekmi
Tagi:
ASV, Krievija, sankcijas

Galvenie temati