03:22 06 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Politika
Saņemt īso saiti
43

Visas militārās alianses valstis par paņemt sev pa vienai pilsētai kara pārņemtajā reģionā, ierosina Ukrainas prezidents.

RĪGA, 28. augusts — Sputnik. Ukrainas prezidents Petro Porošenko piedāvājis Vācijai uzņemties šefību pār Karamatorskas pilsētu Donbasā reģiona atjaunošanas programmas ietvaros, Lielbritānijai – Volnovahu, Grieķijai – Mariupoli, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Savu ierosinājumu Ukrainas valsts vadītājs izteicis, tiekoties ar valsts diplomātiem un karavīriem Avdejevkas pilsētā Doņeckas apgabalā. Informācija par NATO dalībvalstu reakciju uz Ukrainas prezidenta iniciatīvu netiek sniegta.

Tāpat kļuvis zināms, ka Ukrainas ārlietu ministrs Pāvels Kļimkins ierosinājis Lietuvai uzņemties aizbildniecību pār Avdejevkas pilsētu. "Mūsu draugi Lietuvā ļoti uzmanīgi izvērtē iespēju uzņemties savdabīgu šefību pār Avdejevku. Pie tam nevis vienkārši šefību pār atsevišķu objektu, bet gan paskatīties, kā lietuviešu klātbūtne – lietuvieši ir mūsu patiesi draugi – palīdzēs uzcelt Avdejevku," – klāstīja Kļimkins.

Iepriekš Porošenko nosprauda uzdevumu Ukrainas diplomātiem – piesaistīt Eiropas Savienības un NATO valstu līdzekļus konkrētu apdzīvoto vietu atjaunošanai Donbasā.

2017. gada decembrī Eiropas Savienība un Ukraina parakstīja vienošanos par 50 miljonu eiro piešķiršanu Kijevas kontrolēto Donbasa rajonu vajadzībām.

Iepriekš vēstīts, ka 2014. gada pavasarī pēc valsts apvērsuma Kijevā Luganskas un Doņeckas apgabalu iedzīvotāji atteicās pakļauties jaunajai centralizētajai varai un referendumos nobalsoja par neatkarību valstu – Luganskas un Doņeckas Tautas Republiku dibināšanu. Kijeva nosūtīja uz dumpīgo Donbasu karaspēku – sāka "antiteroristisku" operāciju.

DTR un LTR iedzīvotāji bija spiesti ņemt rokās ieročus, lai aizsargātu savu zemi. Karadarbības rezultātā reģionā ir lieli upuri un nodarīts milzīgs kaitējums. 2018. gada aprīlī Ukrainas prezidents Petro Porošenko ar savu dekrētu nomainīja ATO pret "Ukrainas apvienoto spēku operāciju". Tādējādi viņš legalizēja Ukrainas bruņoto spēku iesaistīšanu reģionālā konfliktā miera laikā.

Pēc temata

Putina un Merkeles tikšanās dāvā cerību uz mieru Donbasā
Algotņi no Latvijas: kas dodas uz Donbasu karot Ukrainas pusē
Bloomberg: Putins piedāvāja Trampam sarīkot referendumu par Donbasa statusu
ASV aizliegušas Ukrainai izmantot Javelin Donbasā

Galvenie temati