10:22 18 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Politika
Saņemt īso saiti
43

Īpašu Ungārijas neapmierinātību izraisījušas jaunās valodas normas Ukrainā.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Ungārijas valdība inaugurācijas sēdes laikā apstiprināja NATO un sabiedroto valstu vadībai adresēto memorandu ar aicinājumu pārskatīt alianses politiku attiecībā pret Ukrainu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz avīzi "Ukrainskaja Pravda", kurai izdevies iepazīties ar dokumenta tekstu kopumā.

Memorandā tiek atzīmēts, ka "Ukrainas reformēšana ir izgāzusies".

Ungārijas valdība norāda, ka Kijeva nav guvusi panākumus, "neskatoties uz bezprecedenta politiskā atbalsta un finanšu palīdzības līmeni". Tāpat dokumentā teikts, ka Ukraina "rada draudus kaimiņiem".

"Ukrainas valsts ir kļuvusi tik vāja, ka tagad tā nespēj pildīt savas pamata saistības, tostarp, nodrošināt likuma augstāko spēku un īstenot efektīvu ekonomisko, sociālo un politisko vadību," — uzsvērts memorandā.

Pamatojoties uz to, Budapešta piedāvājusi pārskatīt atbalstu, ko alianse sniedz Kijevai.

"Lai saglabātu stabilitāti alianses austrumu robežas reģionā, NATO ir jāpielāgo sava politika attiecībā pret Ukrainu jaunajos apstākļos," — teikts dokumentā.

Spriedze attiecībās starp abām valstīm radusies pēc diskusijām par Ukrainas izglītības likumu, kurš, cita starpā, stipri ierobežo mācību iespējas citās valodās.

Vairāku valstu valdībās, tostarp, Ungārijā un Rumānijā, paziņoja, ka jaunā norma pārkāpj nacionālo mazākumtautību tiesības Ukrainā. Arī Krievijā uzskata, ka izglītības likums ir pretrunā ar Ukrainas valsts konstitūciju un starptautiskajām saistībām.

Pēc temata

Ungārijā kritizēts Ukrainas Izglītības likums
Ungārija ierosinās pārskatīt Ukrainas un ES asociācijas līgumu
Ukraina pārmet Ungārijai Aizkarpatu separātisma atbalstu

Galvenie temati