02:29 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Politika
Saņemt īso saiti
26

Pēc politiķa aizturēšanas vairākās lielās pilsētās Spānijā notika protesta akcijas, kuru rezultātā veidojās sadursmes ar policiju.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Vācijas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas bijušo Katalonijas valdības vadītāju Karlesu Pudždemonu brīdī, kad politiķis šķērsojis robežu, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz vietējiem medijiem.

Patlaban Karless Pudždemons atrodas policijas iecirknī.

24. martā Spānijas Augstākā tiesa izsniedza starptautisku orderi Karlesa Pudždemona un sešu viņa līdzgaitnieku arestam.

Karless Pudždemons pameta valsti un devās uz Beļģiju pērnā gada oktobrī. Spānijas teritorijā ir spēkā orderis viņa arestam. Iepriekš Augstākā tiesa jau izsniedza starptautisku orderi bijušā autonomās teritorijas valdības vadītāja arestam, taču vēlāk to atsauca.

Pēc informācijas par Pudždemona aizturēšanu Katalonijā sākās plašas protesta akcijas. Vērienīgākie pasākumi notika pie Spānijas valdības pārstāvniecības ēkas Katalonijā, Vācijas konsulāta Barselonā, kā arī pie Spānijas valdības pārstāvniecību ēkām Taragonā, Leridā un Žironā.

Veselības aprūpes dienesti ziņoja, ka sadursmēs ar policijas spēkiem cietuši aptuveni 50 cilvēki, tostarp arī vairāki tiesībsargājošo iestāžu darbinieki.

Pēc temata

Beļģijas tiesa atbrīvoja Karlesu Pudždemonu un viņa kolēģus
Pudždemons apsūdzējis Spānijas karali agresijā pret Katalonijas tiesībām
Katalonijas vadītājs nosaucis neatkarības pasludināšanas noteikumus
Katalonijas vadītājs parakstījis neatkarības deklarāciju

Galvenie temati