03:30 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Politika
Saņemt īso saiti
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
45

Lietuva sāks izsūtīt Krievijas diplomātus, sākot ar pirmdienu, tādu iespēju tāpat neizslēdz Francija, Polija, Igaunija un Latvija.

RĪGA, 23. marts – Sputnik. Krievijas diplomātu izsūtīšanas iespēju sakarā ar bijušā GIP darbinieka Sergeja Skripaļa noindēšanas lietu izskata Francija, Polija un Baltijas valstis, raksta avīze The Guardian.

Iepriekš informācijas avoti ES samitā Briselē apstiprināja, ka virkne valstu pēta jautājumu par iespējamu Krievijas diplomātu izsūtīšanu vai savu diplomātu atsaukšanu no Krievijas Solsberijas incidenta dēļ.

Saskaņā ar izdevuma datiem, šo valstu skaitā ir Francija, Polija, Latvija, Lietuva un Igaunija. Iepriekš Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite Eiropas Padomes sēdē paziņoja: "Mēs visi izskatām šādus mērus."

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs aicināja atņemt Krievijai tiesības Pasaules čempionāta futbolā rīkošanai 2018. gadā.

"Krievijā viss tiek izmantots politisku mērķu sasniegšanai, un dot iespēju Krievijai lepoties ar to, ka viņa ir pasaules "reliģijas" — futbola galvaspilsēta, godīgi sakot, nedomāju, ka tas ir produktīvi," — pateica viņš.

Neskatoties uz to, kā raksta The Guardian, ne visi Eiropas līderi bija pārliecināti par to, ka Krievija ir saistīta ar uzbrukumu Skripaļiem.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs pirms sarunas ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju ieņēma uzmanīgu pozīciju "Mums ir jāizsaka solidaritāte Lielbritānijai un britu tautai, taču tajā pašā laikā mums ir jāveic izmeklēšana," — pateica viņš.

Luksemburgas premjerministrs Ksavjē Betels, jurists pēc izglītības, pateica, ka vēlas uzklausīt Mejas pozīciju pirms viņš pieņems lēmumu.

Pirms tikšanās ar Meju nedz Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks, nedz Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers neatbalstīja viņas pozīciju par to, ka Krievija tagad ir stratēģisks ienaidnieks. Preses konferencē ceturtdien abi uzstāja, ka izklāstīs savu pozīciju vēlāk.

Šodien kļuvis zināms, ka Lietuva pirmdien sāks izsūtīt Krievijas diplomātus, vēsta Sputnik Lietuva.

Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)

Pēc temata

Mediji: Polija izvērtē iespēju izraidīt Krievijas diplomātus pēc uzbrukuma Skripaļam
Telegraph: "Novičoks" bija paslēpts Skripaļa meitas čemodānā
Le Monde: eksperti apšauba Krievijas sakarus ar Skripaļa saindēšanu
Latvija nosodīja Sergeja Skripaļa noindēšanu un atbalstīja Lielbritāniju

Galvenie temati