21:06 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Politika
Saņemt īso saiti
47

Esošās ASV sankcijas pret Krieviju tiks paplašinātas tuvākā mēneša laikā, paziņoja žurnālistiem ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins paziņoja, ka jaunās sankcijas pret Krieviju tiks ieviestas 30 dienu laikā, vēsta aģentūra Bloomberg.

"Jūs varat gaidīt, ka (jaunās) sankcijas būs tuvāko 30 dienu laikā. Mēs īstenojam visas esošās sankcijas un ieviešam jaunas," — pateica ministrs, viņa vārdus citē Twitter vietnē Bloomberg aģentūras korespondente Saleha Mohsina.

Janvāra beigās, nākamajā dienā pēc Finanšu ministrijas publicētā tā saucamā "Kremļa ziņojuma", Mnučins apmeklēja Senāta sēdes.

Atbildot uz jautājumu par jaunu sankciju ieviešanas termiņiem, viņš nenosauca konkrētus datumus un paziņoja, ka būšot uzmanīgs uzskatos, jo ir "jāizdara daudz darba".

"Es nevaru jums solīt, ka tas notiks mēneša laikā, taču apgalvoju, ka mēs to izdarīsim tik drīz, cik spēsim, dažu mēnešu laikā jūs to redzēsiet, varbūt arī pēc mēneša," — pateica ministrs.

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons
© Sputnik / Владимир Астапкович

Uz prasībām par izlēmīgākiem pasākumiem pret Krieviju un tās vadību Mnučins atbildēja: "Acīmredzami pastāv problēmas, kuras mums ir jārisina, un mēs tās risinām ar sankciju palīdzību." Šobrīd attiecībā pret Krieviju ASV ir pieņēmušas virkni sankciju sakarā ar situāciju Krimā, Donbasā, kā arī "iejaukšanās" vēlēšanās dēļ.

Iepriekš ASV Valsts departamenta pārstāve Hetere Nauerte paziņoja, ka Valsts departaments izskatīs sankciju ieviešanas iespēju pret 13 Krievijas pilsoņiem, kuri nokļuva tā saucamajā "Millera sarakstā" sakarā ar iejaukšanos vēlēšanās 2016. gadā. ASV kongresā notiek neatkarīga izmeklēšana sakarā ar "Krievijas iejaukšanos" ASV prezidenta vēlēšanās, kurās uzvarēja Donalds Tramps. Analoģisku izmeklēšanu veic arī speciālais prokurors Roberts Millers.

Amerikas medijos regulāri parādās ziņas ar atsauci uz nenosauktiem informācijas avotiem par Trampa priekšvēlēšanu štāba locekļu sakariem ar Krievijas ierēdņiem un biznesmeņiem. Krievija vairākkārt noraidījusi apsūdzības par iejaukšanos ASV vēlēšanās, Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs nosauca tās par "absolūti nepamatotām".

Pēc temata

Kučinskis: Krievijas sankcijas devušas daudz kā pozitīva Latvijai
Vācijā pret Krieviju vērstās sankcijas salīdzināja ar "beigtu zirgu"
ES samits pagarinājis pret Krieviju vērstās sankcijas
Nauda ir nekas, principi pāri visam! Eiropas Savienība pagarināja sankcijas pret Krieviju
Čečenijas vadītājs komentējis iekļaušanu ASV sankciju sarakstā

Galvenie temati