20:24 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Politika
Saņemt īso saiti
54

Tikšanās nenotika, jo amerikāņu delegācija neizrādīja elastīgumu un nesniedza alternatīvas.

RĪGA, 13. novembris – Sputnik. ASV mēģināja saskaņot amerikāņu prezidenta Donalda Trampa un Krievijas līdera Vladimira Putina tikšanos Vjentamā APEC samita laikā, taču piedāvāja vietu un laiku, kuri bija pieejami tikai viņu pusei, paziņoja Krievijas līdera preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

"Patiešām mēģināja saskaņot atsevišķu pilnvērtīgu tikšanos gan ar protokola dienestiem, gan ar citu kanālu starpniecību," — teica Peskovs. Saskaņā ar preses sekretāra sacīto, parasti puses piedāvā vairākus variantus, lai saskaņotu pārslogotos valstu līderu grafikus.

"Diemžēl šoreiz amerikāņi, neskatoties uz visiem mūsu Krievijas kolēģu centieniem, pēc būtības, nepiedāvāja nekādas alternatīvas," — piebilda viņš.

Viņš atzīmēja, ka "pastāv ierasta diplomātiska prakse, kad tikšanās augstākajā līmenī pēc kārtas tiek organizētas katras puses teritorijā".

Krievijas un ASV prezidenti Vladimirs Putins un Donalds Tramps samitā Vjetnamā.
© Sputnik / Михаил Климентьев

Peskovs atgādināja, ka pārrunas Hamburgā notika amerikāņu teritorijā, un pēc diplomātiskās secības šoreiz tām bija jānotiek vietā, kuru piedāvātu Krievija.

Preses sekretārs atzīmēja, ka tikšanās nenotika, jo amerikāņu delegācija neizrādīja elastīgumu un nesniedza alternatīvas.

Maskava un Vašingtona neizslēdza iespēju, ka Putins un Tramps tiksies atsevišķās pārrunās APEC samita laikā, kas notika Vjetnamā 10. un 11. novembrī. Taču piektdien Baltajā namā paziņoja, ka pārrunas nenotiks ASV vadītāja pārpildītā grafika dēļ. Kā teica Krievijas prezidents, tas liecina par krīzes turpināšanos abu valstu starpā.

Pēc temata

Putins apsolījis sodīt tos, kuri likuši šķēršļus pilnvērtīgai sarunai ar Trampu
Par ko vienojušies Putins un Tramps
Putins un Tramps īsumā tikušies APEC samitā

Galvenie temati