16:45 14 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Politika
Saņemt īso saiti
Katalonijas referendums (52)
20

Eiropas Padomes Parlamenta Asambleja beidzot sākusi raizēties par uztraucošajiem notikumiem nemierīgajā Spānijas provincē.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Nedēļu pēc Katalonijā notikušā referenduma par neatkarību, "lielajā" Eiropā aizdomājās par to, ko tad ar to darīt tālāk, vēsta Sputnik Igaunija.

Kā paziņoja RIA Novosti, nākamnedēļ gaidāmajā Eiropas Padomes Parlamenta asamblejas atklāšanas sesijā tiks izskatīta situācija Spānijas Katalonijā. Gaidāma ārkārtas debašu rīkošana ar iespējamu rezolūciju pieņemšanu par "Politisku risinājumu Katalonijas krīzē".

Plānots, ka sākumā šo jautājumu izskatīs Asamblejas statūtu institūcija – Birojs, tad EPPA nobalsos par visu sesijas dienas pavēsti. Pēc balsošanas EPPA pieņems lēmumu ar ziņojuma nosūtīšanu šajā sakarā vienai no Asamblejas atbildīgajām komisijām.

Kā jau iepriekš ziņots, referendums par Katalonijas neatkarību, ko neatzīst Spānijas varas iestādes un kuru vēl pirms norises iesaldēja valsts Konstitūcijas tiesa, noticis 1. oktobrī. Dažos vēlēšanu iecirkņos notika sadursmes starp policiju un vēlētājiem, abās pusēs ir cietušie. Referendumā, kurā, pēc organizatoru datiem, piedalījušies 2,2 miljoni no 5,3 miljoniem autonomās biedrības vēlētājiem. 90% nobalsoja par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas.

Eiropas Padomes Parlamenta Asambleja ir viena no divām galvenajām Eiropas Padomes statūtu iestādēm. Tā ir konsultatīva iestāde, kas sastāv no visu dalībvalstu parlamentu pārstāvjiem. EPPA dibināta 1949. gadā Strasbūrā un ir vecākā starpparlamentu sadarbības iestāde pēckara Eiropā.

Iepriekš Eiropas Padomes ģenerālā sekretāra preses sekretārs Deniels Holtgens paziņoja, ka Katalonijas esošās situācijas tēma tika apspriesta otras Padomes statūtu iestādes sēdē – Ministru komitejā.

Temats:
Katalonijas referendums (52)

Pēc temata

Vējonis pauda nožēlu par sadursmēm Katalonijā
Rinkēvičs: Krievija izmantojusi Katalonijas referendumu ES šķelšanai
Krievijas vēstniecība Rinkēvičam: Krievijā konfektes no grīdas nepaceļ
Kremļa roka vai demokrātijas noniecināšana: Latvijas iedzīvotāji par Kataloniju

Galvenie temati