11:56 27 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB91.2538
Politika
Saņemt īso saiti
24

Baltā nama preses sekretāre paziņoja, ka valsts vadītājam nav nolūku tikt vaļā no sankcijām; balsošana pārstāvju palātā notiks šodien.

RĪGA, 25.jūlijs – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps izpētīs likuma projektu, kurš paredz sankciju ieviešanu pret Krieviju, Irānu un Ziemeļkoreju, pēc tam, kad tas tiks pieņemts, paziņoja Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa.

"Prezidents skaidri runāja par savu atbalstu sankciju saglabāšanai attiecībā pret šīm trīs valstīm. Viņam nav nolūka tikt vaļā no tām (sankcijām – red.), taču viņš vēlas garantēt, ka amerikāņi saņems vislabāko iespējamo darījumu," — citē viņas vārdus RIA Novosti.

Iepriekš Sandersa paziņoja ABC telekanāla intervijā, ka administrācija atbalsta uzlaboto likumprojektu, un izteica pieņēmumu, ka ASV prezidents Donalds Tramps to parakstīšot.

"Administrācija atbalsta stingru pieeju pret Krieviju, tostarp šo sankciju ieviešanu," — teica viņa.

Sestdien kļuva zināms, ka republikāņi un demokrāti no abām Amerikas Kongresa palātām saskaņoja likumprojekta tekstu par sankcijām attiecībā pret Krieviju, Irānu un Ziemeļkoreju. Otrdien par to notiks balsošana pārstāvju palātā, apstiprināšanas gadījumā tas tiks nodots senātam, un pēc tam prezidentam.

Likumprojektā, neskatoties uz ziņojumiem ar amerikāņu biznesa lūgumiem ieviest izmaiņas, saglabājās rīkojumi par enerģētiku, kuri tostarp virzīti pret "Ziemeļu straumi 2". Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers aicināja steidzami apspriest Eiropas Savienības iespējamo atbildi gadījumā, ja ASV ieviesīs jaunās sankcijas pret Krieviju, neņemot vērā ES piezīmes.

Trešdien notiks EK sēde, kurā tiks apspriesti daži varianti, tostarp iespēja atzīt Vašingtonas rīcību par spēkā neesošu ES teritorijā un atbildes rīcības pieņemšana, atbilstoši PTO normām.

Pēc temata

Eiropas Savienība un Kremlis ir vienisprātis par ASV jaunajām sankcijām
"Rusofoba apsēstība": Lavrovs paskaidroja ASV jaunās sankcijas
Ukraina lūdz ASV sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2"

Galvenie temati