21:05 22 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Politika
Saņemt īso saiti
25

Vācijas kanclere Angela Merkele uzsvēra, ka jāsaglabā draudzīgas attiecības ar ASV un Lielbritāniju, taču īpašu nozīmi piešķīra labām attiecībām ar Francijas jauno prezidentu Emanuelu Makronu.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka ES vairs nevar paļauties uz citiem un tai jāpārņem tās liktenis pašas rokās, vēsta RIA Novosti.

"Laiki, kad varējām pilnībā paļauties uz citiem, ir pagājuši. To esmu sapratusi aizvadītajās dienās… Mums, eiropiešiem, patiešām jāsaņem savs liktenis pašu rokās," – Merkeles teikto citējis izdevums Bild.

Izdevums atzīmējis, ka šis politiķes paziņojums pēc G7 samita noslēguma sesdien, attiecas uz ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju, kā arī gaidāmo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Pie tam Angela Merkele uzsvēra, ka jāsaglabā draudzīgas attiecības ar ASV un Lielbritāniju, taču īpašu nozīmi piešķīra labām attiecībām ar Francijas jauno prezidentu Emanuelu Makronu.

G7 valstu līderi samitā Taorminas pilsētā Itālijā pūlējās nonākt pie vienprātības cīņā ar klimata izmaiņām, taču noslēguma deklarācijā bija spiesti atzīt savu sakāvi ASV viedokļa dēļ – Savienotās Valstis atteikušās no Parīzes konvencijas. Donalds Tramps savā lapā Twitter tīklā norādījis, ka lēmumu klimata izmaiņu jautājumā pieņems nākamnedēļ.

Pēc temata

Angela Merkele: pasaulē sākas jauna vēsturiskā ēra
Tramps un Tusks nav vienojušies par klimatu, par tirdzniecību un par Krieviju
Jauns prezidents – jauna mājaslapa: ko vairs nevēlas pieminēt Baltais nams
Daily Telegraph: pārrunās par Brexit Londona izmantos "Krievijas kārti"

Galvenie temati