11:04 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Politika
Saņemt īso saiti
24

ASV un ES nespēja pārvarēt domstarpības tirdzniecības un klimata jautājumos, nav vienotas nostājas arī par Krieviju, paziņoja Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. ASV un ES nav spējušas vienoties par tirdzniecības un par klimata izmaiņu apkarošanas jautājumiem paziņojis Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks pēc ES institūciju vadītāju tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu ceturtdien Briselē, vēsta RIA Novosti.

"Daži jautājumi paliek atvērti, tādi kā klimats un tirdzniecība," — viņš sacīja žurnālistiem. Tusks arī norādījis, ka ASV un ES nav kopējās pozīcijas attiecībā uz Krieviju.

"Es nevaru teikt, ka mums ir 100% kopējā pozīcija attiecībā uz Krieviju. Tomēr, runājot par konfliktu Ukrainā, šķiet, ka esam uz vienas līnijas," — sacīja Tusks.

Viņš informēja, ka abas puses pārrunāja arī ārpolitikas, drošības, tirdzniecības un ekoloģijas jautājumus. Vēlāk ES informācijas avots informēja žurnālistus, ka ASV un ES nolēma izveidot darba grupu jautājumu risināšanai tirdzniecības jomā.

"Tirdzniecības jomā viņi vienojās par ieinteresētību sadarbībā ar trešajām valstīm par negodīgas komercdarbības prakses jautājumiem. Tāpat tika izteikts atbalsts darba grupas izveidei par abpusējām attiecībām, ieskaitot sarežģītus jautājumus un globālās tirdzniecības jautājumus," — paudis vārdā nenosaukts informācijas avots.

ASV un ES institūciju līderi, tiekoties Briselē, vienojās aktivizēt cīņu pret teroristu grupējumu "Islāma valsts", pavēstīja žurnālistiem ES informācijas avots.

"Antiterora jautājumā tika panākta vienošanās par cīņas ar ISIS aktivizēšanu," — sacīja avots.

Pēc informācijas avota teiktā, ASV arī paudušas savu piekrišanu attiecībā uz ES sankciju pozīciju pret Ziemeļkoreju. "Tika apspriests, kā turpināt darbu, balstoties uz jau esošu labu sadarbību," — tas atzīmējis.

Briselē Tramps ticies ar Eiropas Komisijas un Eiropadomes priekšsēdētājiem Donaldu Tusku un Žanu Klodu Junkeru. Tikšanās ilga 45 minūtes, tad viņiem pievienojās ES diplomātijas vadītāja Federika Mogerīni un Eiroparlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajani.

Pēc temata

Amerikāņu eksperts pastāstīja, kas traucē Trampam vest dialogu ar Krieviju
Skandāls Eiropas Parlamentā: Polija iebilst pret Donaldu Tusku
Tusks aicina pārdomāt iespēju ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju

Galvenie temati