06:12 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Politika
Saņemt īso saiti
9

ASV Kongresa Pārstāvju palāta piekrita izveidot speciālu komiteju pretdarbībai tā saucamajai "Krievijas slepenajai ietekmei".

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. ASV Kongresa Pārstāvju palāta piekrita izveidot speciālu komiteju, kuras mērķis būtu pretoties tā saucamajai "Krievijas slepenajai ietekmei", teikts vienā no kopējā valsts budžeta 2017. finanšu gada projekta nolikumiem, vēsta RIA Novosti.

Dokumenta uzsvērts, ka "aktīvi pasākumi" cita starpā ietver "slepenu tiešraidi, manipulācijas ar medijiem, dezinformāciju, ietekmes aģentu finansēšanu, ofensīva rakstura rosināšanu un pretizlūkošanu, slepkavības, teroraktus".

Pārstāvju palāta trešdien pieņēma grozījumus pašreizējā finanšu gada budžetā, kas beidzas 30. septembrī. Par dokumentu, iepriekš saskaņotu ar demokrātu un republikāņu līderiem, nobalsoja nepieciešams palātas locekļu skaits. Plānotā finansējuma apjoms sasniegs 1,1 triljonus dolāru.

Debates par tā saucamo Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās sākās pēc demokrātu partijas kandidātes Hilarijas Klintones sakāves. Pie tam ASV nekad nav uzrādījušas nekādus pierādījumus tam, ka Krievija būtu ietekmējusi priekšvēlēšanu sacīkstes rezultātus.

ASV prezidents Donalds Tramps nosauca paziņojumus par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās viņa atbalstam par "smieklīgiem". Viņš vairākkārt skaidrojis, ka viņa politiskie pretinieki demokrāti cenšas ar šīm apsūdzībām apšaubīt vēlēšanu rezultātus un noņemt no sevis atbildību par zaudējumu.

Maskavā kategoriski noliedz apsūdzības par iejaukšanos ASV iekšējās lietās. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs nosaucis šādus apgalvojumus par "absolūti nepamatotiem".

Pēc temata

ASV paziņoja par iespējamiem Krievijas mēģinājumiem iejaukties Francijas un Vācijas vēlēšanās
ASV izlūkdienesti daļu ziņojuma par "Krievijas iejaukšanos" veltījuši RT un Sputnik
Krievijas ĀM nosauca par "nespēku" vārdus par Maskavas iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā

Galvenie temati