07:25 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Politika
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
19

Pēc mediju domām, jaunie likumi ļaus Lielbritānijai pirmo reizi pašai ieviest nozīmīgas sankcijas attiecībā pret citas valsts tirdzniecību.

RĪGA, 28.aprīlis – Sputnik. Lielbritānija steidzamā kārtā izstrādā jaunus likumus, kuri tai ļautu turpināt ieviest sankcijas attiecībā pret citām valstīm līdz ar citām ES dalībvalstīm pēc Brexit procedūras beigām, ziņo RIA Novosti ar atsauci uz BBC.

Pēc telekanāla datiem, pagājušajā nedēļā britu ministri sāka konsultācijas šajā jautājumā pēc tam, kad ierēdņi sapratuši, ka sankcijas ieviešanas pilnvaru lielākā daļa zudīs pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES. Valdība cer, ka veicamie pasākumi ļaus Lielbritānijai saglabāt šo iespēju.

"Lielbritānijas veiktajiem pasākumiem ir nozīme, tāpēc ka dažas valstis, tostarp Vācija, baidās, ka Brexit izmainīs ES pārrunu līdzsvaru un mudinās tādas valstis kā Itālija un Spānija izteikties par sankciju samazināšanu attiecībā pret Krieviju," — ziņo telekanāls.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Konsultācijas sakarā ar jaunajiem likumiem oficiāli startēja pagājušajā piektdienā. Gaidāms, ka jaunais likumprojekts var tikt iesniegts parlamentā pēc vispārējām ārkārtas vēlēšanām valstī 8. jūnijā. "Jaunie likumi ļaus Lielbritānijai pirmo reizi pašai ieviest nozīmīgas sankcijas attiecībā pret citas valsts tirdzniecību," — ziņo BBC.

Lēmumu par izstāšanos no ES briti pieņēma 2016.gada 23.jūnija referenduma laikā. 29.martā Lielbritānija oficiāli uzsāka Lielbritānijas izstāšanās procesu no ES, iesniedzot Eiropadomes vadītājam Donaldam Tuskam atbilstošu paziņojumu. Saskaņā ar Lisabonas līguma 50. pantu par izstāšanos no Eiropas Savienības, Lielbritānijai būs jāizstājas no savienības 2019. gada 29. martā.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

Daily Telegraph: pārrunās par Brexit Londona izmantos "Krievijas kārti"
ES līderi parakstījuši deklarāciju par savienības nākotni pēc Brexit
Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka par sankciju atcelšanu nav jācīnās

Galvenie temati