06:09 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Politika
Saņemt īso saiti
19

Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis norādīja, ka nevienai valstij nav pienākums uzņemt imigrantus un Trampam kā vēlētam prezidentam ir tiesības noteikt šādu aizliegumu.

RĪGA, 30. janvāris – Sputnik. Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis aizstāvējis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu aizliegt imigrāciju no septiņām pārsvarā musulmaņu apdzīvotām valstīm, paziņojot, ka ikvienai suverēnai valstij ir tiesības noteikt savu imigrācijas politiku, vēsta LETA.

Vaščikovskis norādīja, ka nevienai valstij nav pienākums uzņemt imigrantus un Trampam kā vēlētam prezidentam ir tiesības noteikt šādu aizliegumu.

Ministrs ar šiem izteicieniem nāca klajā svētdienas vakarā telekanālā "Polsat News". 

Polijas konservatīvā valdība stingri iebilst pret musulmaņu patvērumu meklētāju uzņemšanu, un pagājušajā gadā bija viens no vadošajiem spēkiem, kas iestājās pret Eiropas Savienības (ES) iecerēto patvēruma meklētāju izmitināšanas programmu.

Tramps piektdien parakstīja rīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai patvēruma meklētāju pārbaudi, lai atstātu "radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm".

Saskaņā ar šo rīkojumu visas ASV programmas bēgļu izmitināšanai tiek apturēta vismaz uz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri patvēruma meklētāju pārbaudes noteikumi. Savukārt sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

Rīkojums arī paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

Trampa rīkojums izsaucis protestus lidostās, kā arī izpelnījies daudzu ārvalstu nosodījumu.

Donalda Trampa lēmumam atbalstu paudusi arī Austrālijas ārlietu ministre.

Pēc temata

Madlēna Olbraita gatava "pieteikties" musulmaņos, atbildot uz Trampa rīkojumiem
Trampa un Putina telefonsarunas rezultāti
Baltijas valstis ir šausmās pēc Putina un Trampa sarunas
Amerikāņi protestē pret liegumu migrantiem iebraukt valstī

Galvenie temati