05:01 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
© REUTERS / TOBY MELVILLE
Lielbritānijā reģistrētais jaunais koronavīrusa štamms izplatās ātrāk

Gaidāmie Ziemassvētki londoniešiem būs smagākie kopš Otrā pasaules kara: Lielbritānija nonākusi blokādē pēc ziņām par superlipīgo koronavīrusa paveidu, kas atrasts uz salas.

Vairāk nekā 30 valstis ziņoja, ka aviācijas satiksme ar Lielbritāniju ir slēgta, kopš noskaidrojās: Anglijas dienvidaustrumos parādījusies koronavīrusa mutācija un izplatās vērā ņemamā ātrumā. Virkne Eiroas valstu apturējušas arī dzelzceļa satiksmi ar Lielbritāniju, Duvras osta apturējusi prāmju – gan pasažieru, gan kravas – satiksmi ar Eiropu. Vairākas stundas stacijās valdīja drūzma – briti centās pamest galvaspilsētu.

Augot inficēto skaitam, premjerministrs Boriss Džonsons bija spiests "atcelt Ziemassvētkus" un ieviest papildu ierobežojumus bagātākajos rajonos. Iepriekš valdība apsolīja, ka no 23. līdz 27. decembrim noteikumi tiks mīkstināti, cilvēki varēs brīvi pārvietoties pa valsti un nosvinēt Ziemassvētkus mājās triju ģimeņu kompānijā.

No 20. decembra no jauna slēgti rūpniecības preču veikali, sporta zāles un frizētavas. Iedzīvotāji pastiprināto ierobežojumu zonā spiesti palikt mājās līdz 30. decembrim un neiziet uz ielas bez vajadzības. Atļauts tikties tikai ar vienu cilvēku un tikai zem klajas debess.

"Šie jaunie ierobežojumi sarūgtina. Mūsu pilsēta pārdzīvo smagākos Ziemassvētkus kopš kara laikiem. Mums jāsaņemas, lai pārdzīvotu šo smago periodu. Lūdzu, ievērojiet jaunos noteikumus," aicināja Londonas mērs Sadiks Hans.

Lielbritānija pirms smagākajiem Ziemassvētkiem pēdējo 80 gadu laikā - Sputnik Baltkrievija fotolentē.

Citas fotolentes

Galvenie temati