06:42 09 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1866
  • RUB88.7408
© AFP 2019 / MARK WILSON
Jaunās pirmās lēdijas galvenā misija ir izglītība. "Es izbraukātu visu valsti, attīstot bezmaksas sabiedriskās koledžas," viņa saka

Profesore, pārliecināta demokrāte, sieviešu tiesību aizstāve Džilla Baidena pat Baltajā namā nepametīs pedagoga karjeru. Vai viņai izdosies mainīt pirmās lēdijas tēlu?

Džilla ir angļu valodas skolotāja un vīra dēļ savu mūža darbu nepametīs. Tikai šogad, pirmo reizi kopš 1981. gada viņa pieļāvusi pārtraukumu, lai atbalstītu vīra priekšvēlēšanu kampaņu. Pat laikā, kad Džo Baidens ieņēma viceprezidenta posteni (2009.-2019. gg.) Baraka Obamas administrācijā, viņa lasīja lekcijas Virdžīnijas koledžā un apsardzes darbinieki sēdēja auditorijā ar klēpjdatoriem, lai nepiesaistītu uzmanību.

Džilla Baidena augusi Ņūdžersijā baņķiera ģimenē. 19 gadu vecumā apprecēja futbolistu Bilu Stīvensonu, taču vēlāk šķīrās no vīra.

Ar Baidenu viņa iepazinās "aklajā randiņā" trīs gadus pēc tam, kad 1972. gadā viņš autokatastrofā zaudēja pirmo sievu un meitu.

Pāris apprecējās 1977. gadā, 1981. gadā viņiem piedzima meita Ešlija. Džilla 2007. gadā aizstāvēja doktora disertāciju.

Jaunās pirmās lēdijas galvenā misija ir izglītība. "Es izbraukātu visu valsti, attīstot bezmaksas sabiedriskās koledžas," viņa saka.

Kopš 90. gadu sākuma Džilla vada labdarības organizāciju, kas informē sievietes par nepieciešamību regulāri diagnosticēt krūts vēzi.

Atšķirībā no Melānijas Trampas – luksa brendu un dārgu rotaslietu pielūdzējas, Džillas Baidenas stils ir ieturēts, viņa atbalsta apzināta patēriņa koncepciju. Daudzi gan atzīmē viņas vājību – neparastus apavus, kas dažkārt ir pat pārlieku neformāli.

Melānija publikas klātbūtnē ir klusa un savaldīga, bet Džilla dievina uzrunas, jūtas brīvi, dažkārt pat gatava teju vai mesties kautiņā – reiz viņai nācās aizstāvēt vīru no aktīvistēm, kas izlauzās uz skatuves

Citas fotolentes

Galvenie temati