17:12 28 Marts 2020
Tiešraide
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
 • Autobusi ar evakuētajiem no Ķīnas Ukrainas un citu valstu pilsoņiem Harkovas lidostā.
 • Ukraiņi protestē pret no Ķīnas evakuēto cilvēku uzņemšanu karantīnā.
 • Uztraukuma pilns skatiens autobusa logā.
 • Protestētāju un policijas sadursmes Poltavas apgabalā, Ukrainā, kur tika izvietoti no Ķīnas evakuētie cilvēki
 • Dialogs vai monologs?
 • Kravas mašīna aizšķērso ceļu protesta akcija laikā pret no Ķīnas evakuēto cilvēku uzņemšanu karantīnā.
 • Situācija Poltavas apgabalā vietējo iedzīvotāju protestu laikā.
 • Gan bruņutehnika, gan ātrās palīdzības mašīnas.
 • Aizdedzināja riepas…
 • … un sākās kaujas.
 • Sadursmes neiztika bez cietušajiem.
© REUTERS / Gleb Garanich
Autobusi ar evakuētajiem no Ķīnas Ukrainas un citu valstu pilsoņiem Harkovas lidostā.

Ukraiņi asi uzstājās pret tautiešu evakuāciju no Uhaņas un atgriešanos dzimtenē, sarīkojot pie karantīnas zonas protesta akciju ar degošām barikādēm.

Ukrainas pilsoņu vairāku ārzemnieku evakuācija no Ķīnas sakarā ar koronavīrusa jaunā tipa COVID-2019 uzliesmojumu beidzās ar sadursmēm starp kārtības sargiem un Poltavas apgabala iedzīvotājiem, kas protestēja pret atgriezušos personu izmitināšanu viņu ciematā.

Protestētāji sagaidīja atgriezušos dzimtenē ar kliedzieniem, histēriju, kā arī apmētāja viņu autobusus ar akmeņiem. Sadursme notika Novije Sanžari ciematā, kur tika iekārtota karantīnas zona.

Vietējie iedzīvotāji sagaidīja evakuētos agresīvi. Kad autobusi ar evakuētajiem iebrauca ciematā, to virzienā sāka lidot akmeņi, ko meta vietējie iedzīvotāji, un pēc tam sākās sadursmes ar policiju, kura centās pasargāt autobusu pasažierus. Ciematā iedzīvotāji izveidoja barikādes no riepām, kuras pēcāk aizdedzināja, un paziņoja, ka negrasās "laist sērgu" savā teritorijā.

Sadursme Novije Sanžari nav pirmais šāda veida atgadījums Ukrainā. Iepriekš iedzīvotāji un pat vietējās varas pārstāvji aktīvi pretojās mēģinājumiem izvietot viņu reģionos no Uhaņas evakuētos cilvēkus.

Taču Ukrainas Veselības ministrijas preses dienests ziņoja, ka mediķi nekonstatēja evakuētajiem akūtas respiratorās vīrusa infekcijas simptomus.

2019. gada decembra beigās Ķīnas varasiestādes informēja par nezināmas izcelsmes pneimonijas uzliesmojumu blīvi apdzīvotajā Uhaņas pilsētā (Hubei province). Pirmie pacienti bija saistīti ar jūras produktu tirgu. Eksperti provizoriski konstatēja, ka slimību ierosina jauna tipa koronavīruss — 2019-nCoV.

30. janvārī Pasaules Veselības organizācija atzina slimību par starptautiskas nozīmes ārkārtas situāciju. Slimības izplatības līmenis Ķīnā ir ļoti augsts, tāpat kā Hubei provincē un visā pasaulē.

Patlaban apstiprināto koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits kontinentālajā Ķīnā pārsniedzis 77 tūkstošus cilvēku, no tiem 2442 miruši, 22 888 izārstējās un ir izrakstīti no slimnīcām.

Tagi:
nekārtības, Ukraina, koronavīruss

Citas fotolentes

 • Krimas atkalapvienošanās ar Krieviju 6. gadadienas svinības Simferopolē
  Pedējā atjaunošana: 21:40 20.03.2020
  21:40 20.03.2020

  Krimā nosvinēja sesto atkalapvienošanās gadadienu ar Krieviju

  Paskatieties, kā Krima un Simferopole nosvinēja sesto gadadienu kopš atkalapvienošanās brīža ar Krievijas Federāciju: pasākumos ieradās Krievijas līderis Vladimirs Putins.

  126
  12
 • Sieviete fotografē ziedošu ķiršu koku Japānā
  Pedējā atjaunošana: 12:15 03.03.2020
  12:15 03.03.2020

  Oficiālu svētku nebūs: Japānā uzziedēja sakura

  Neraugoties uz to, ka sakuras ziedēšana Japānā jau ir sākusies, visi masveida pasākumi par godu šim notikumam ir atcelti; paskatieties, kāds skaistums šobrīd plaukst uzlecošās saules zemē.

  112
  10
 • Jaunarmietis aplūko frontes iznīcinātāju La-7, kurā trīskārtējais Padomju Savienības Varonis Ivans Kožedubs notrieca 17 pretinieka lidaparātus
  Pedējā atjaunošana: 16:23 22.02.2020
  16:23 22.02.2020

  Īsti veterāni izstādē "Lielā Tēvijas kara lidmašīnas"

  Фронтовую авиацию, которая использовалась Военно-воздушными силами СССР во время Великой Отечественной войны, показали на выставке в Центральном музее Военно-воздушных сил в подмосковном Монино

  48
  10
 • Policists maskā tukšā ielā Šanhajā
  Pedējā atjaunošana: 10:41 17.02.2020
  10:41 17.02.2020

  Cilvēki pazuduši no ielām, veikali slēgti, sastrēgumu nav: koronavīruss Ķīnā

  Blīvi apdzīvotās Ķīnas lielpilsētas – Pekinu un Šanhaju koronavīruss pārvērtis spoku pilsētās. Cilvēki baidās iziet ārā, veikali nestrādā, atrisinājās pat globāla Ķīnas problēma – sastrēgumi.

  94
  12

Galvenie temati