08:06 21 Septembris 2017
Rīga+ 11°C
Tiešraide
Foto

Netici savām acīm: objektu reālie izmeri un iztēles robežas

Saņemt īso saiti
56
 • Seawise Giant - pasaulē lielākais naftas tankkuģis. Kuģa garums - 470 metri. Ja izvietot to Ņujorkas Centrālā parka galvenajā ezerā, tad no abām pusēm paliks tikai simt metru brīvas telpas.
 • Vai jūs mīlat kaķīšus? Varbūt tomēr gribat paņemt vabolīti? Aizvēsturiskās vaboles bija daudz lielākas, nekā mūsdienu, paaugstināta skābekļa satura gaisā dēļ. Lūk, piemēram, skorpiona paveids – Pulmonoscorpius kirkonensis – garumā tas sasniedza 60 cm, proti, mājas kaķa lieluma.
 • Ilgu laiku Titāniku ar garumu 268 metri uzskatīja par pasaulē lielāko kuģi. Taču amerikāņu lidmašīnu bāzes kuģis Ronalds Reigans ir vēl lielāks – gandrīz 333 metri.
 • Raķešu dzinējs M -1 tika izstrādāts 50. gados NASA kosmiskai programmai, bet tas nekad nebija uzbūvēts. Tā sprauslas diametra - 4,2 metri - pietiktu, lai ievietotu tajā elektromobili, un vēl paliktu 61 cm no katras puses.
 • Asteroīds Dionīss ir aptuveni 1,5 km diametrā, un tas ir viens no lielākajiem Apollo jostā. Tomēr tas nevar aizsegt pat vienu Sanfrancisko tilta Zelta vārti posmu.
 • Zemē lielākais radioteleskops atrodas Ķīnas provincē Guidžou. Tā diametrs - 487,7 metri, un tajā uzreiz var paslēpt vairākas ēkas Lasvegasas centrā.
 • Ja Nāves zvaigzne no Zvaigžņu kariem būtu kādreiz uzbūvēta, tās diametrs būtu aptuveni 159 kilometru garumā, tā ir apmēram Floridas štata teritorijas garuma ceturtdaļa.
 • Mir, kas atrodas Krievijā ir planētas dziļāka šahta. Tās dziļums ir 525 metri. Tajā ievietotā ASV Čikāgas debesskrāpja Willis Tower jumts būtu pacelies virs zemes tikai par 2,1 metriem.
 • Bumbvedējs B -2 ir ne tikai visdārgākais iznicinātājs pasaulē, bet arī viens no lielākajiem, tā spārnu vēziena platums ir 52,4 metri. Tas ir gandrīz par 4 metriem platāks, nekā standarta amerikāņu futbola laukums.
 • Pasaulē visaugstākā ēka ir Dubaijas debesskrāpis Burj Khalīfah. Ja tā būtu izvietota Ņujorkā, tad tā pārspētu Pasaules tirdzniecības centra ēku par 305 metriem, bet Empire State Building ēku – par 396 metriem.
Seawise Giant - pasaulē lielākais naftas tankkuģis. Kuģa garums - 470 metri. Ja izvietot to Ņujorkas Centrālā parka galvenajā ezerā, tad no abām pusēm paliks tikai simt metru brīvas telpas.

Vai jūs tiešam esat pārliecināti, ka varat iztēloties pazīstamo objektu reālos izmērus? Sputnik uzskatāmi demonstrē tos gadījumus, kad izmēram patiešām ir nozīme

Amerikānis Kevins Visbits (Kevin Wisbith) uzskata, ka vairums cilvēku pat aptuveni nespēj iedomāties dažu objektu milzīgus izmērus.

Kevins izveidoja izglītojošo projektu ar nosaukumu "Ātrā perspektīva", kas parāda dažādu objektu patiesos izmērus, salīdzinot tos ar pasaules ievērojamākajiem objektiem.

 

Citas fotolentes

Galvenie temati