11:15 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Viedoklis
Saņemt īso saiti
60

Starp Krieviju un ASV izcēlusies jauna sadursme. Šoreiz – Sarkanajā jūrā pie Sudānas krastiem. Pagaidām runa ir par "auksto konfrontāciju", stāsta Al Jazeera žurnālisti. Kas notiks tālāk?

Sarkanā jūra ir svarīgs ģeogrāfiskais objekts, caur to tranzītā kuģi iet uz Eiropu, un Sudānai ir izeja pie jūras, atgādināja radio Sputnik autore Mila Žuravļova

Februāra beigās Krievijas Melnās jūras flotes fregate "Admiral Grigorovitch" pirmo reizi valsts jaunākajā vēsturē apmeklēja Portsudānu. Krievija un Sudāna noslēgušas vienošanos par Krievijas Jūras kara flotes materiāltehniskās sagādes punkta izveidi, kurā varēs uzturēties 300 cilvēki un ne vairāk kā četri kuģi. Šīs vienošanās ietvaros kuģis devās uz Sarkano jūru.

Nepagāja ne diena, un Portsudānā noenkurojās USS Winston S. Churchill" – amerikāņu kara kuģis. Jau pirms Krievijas fregates vizītes šajos ūdeņos parādījās ātrgaitas transporta kuģis USNS Carson City no ASV Jūras spēku jūras pārvadājumu vienības. Kāpēc ieradās? Protams, lai atbalstītu demokrātisko pāreju valstī un veidotu sadarbību ar jauno valdību. Tāda ir oficiālā versija

Neoficiālo versiju saskatījis telekanāls Al Jazeera. Amerikāņi vienkārši nolēmuši "aizšķērsot krieviem ceļu", jo abu valstu konkurence šajā reģionā turpinās kopš Persijas līča kara. ASV nav izdevīga Krievijas un Sudānas iespējamā sadarbība, Krievijas kuģu ierašanās Sarkanajā jūrā. Materiāltehniskās apgādes punkts viņiem nepavisam nepatīk.

Kamēr pie varas bija Donalds Tramps, viņš šo aspektu mazliet palaida gar ausīm. Acīmredzot, jaunā prezidenta komanda cenšas labot stāvokli.

 

Tagi:
Melnās jūras flote, Krievija, ASV

Galvenie temati